„Jsem velmi rád, že se daří tato obnova a záchrana památky, kterou v budoucnu budeme moci obdivovat nejen my, ale i příští generace. K zachování památek se postupuje malými krůčky, které ale v závěru stojí za to,“ dodal Michal Vinš, starosta obce. Rekonstrukce se provádí na etapy. V roce 2016 začala opravou střechy, která stála 501 tisíc korun. Polovinu investice pokryla dotace z ministerstva kultury.

V Lípě bojovali tenisoví amatéři.
V Lípě bojovali tenisoví amatéři. Kralovali Berger se Svobodou

V následujícím roce prošel opravou včetně nového vymalování vnitřek kaple. Náklady hradila obec a činily 144 tisíc korun. Loni byl za 57 tisíc korun, věnovaných převážně manželi Winkhausovými z Německa restaurován kříž.

Kaple byla postavena roku 1766 a o rok později vysvěcena. Jedná se o rokokovou jednolodní obdélníkovou stavbu, která je zakončena trojbokým presbytářem. Kaple je ukončena štítem se sanktusovou věžičkou. Zařízení interiéru stavby je barokní, hlavní oltář pochází z 18. století. Od roku 1958 je zapsána na seznamu nemovitých kulturních památek České republiky. Roku 2018 ji opět vysvětil biskup litoměřický. 

Naši prvňáci. Ilustrační foto
Naši prvňáci: Ve středu představíme žáky z 1.B ZŠ K. H. Máchy v Doksech