Po více než čtyřiceti letech od zrodu prvního legendárního českého komiksu (první vydání vyšlo v roce 1969) se oblíbené postavičky Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa dostaly na plátna kin v kresleném filmu ze současné i rudolfínské doby pod názvem Čtyřlístek ve službách krále.

V českolipském kině Crystal si ve čtvrtek ještě před samotným promítáním děti povídaly s autorem legendárního komiksu Jaroslavem Němečkem, který nemohl chybět u uvedení Čtyřlístku na filmová plátna.

V sobotu 2. března dorazí dorazí slavnostní premiéra do kina Máj v Doksech. I té se zúčastní Jaroslav Němeček, který příběhy kreslených hrdinů zasadil právě do Doks a okolí, a dále tvůrci filmu v čele s režisérem Michalem Žabkou. „Promítáme od 16 hodin a na slavnostním zahájení bude také producent Miloš Šmídmajer a z herců Bohdan Tůma a Václav Upír Krejčí," doplňuje Renata Mauserová, ředitelka Městského kulturního střediska Doksy.

Každý návštěvník si pak odnese malou pozornost jako vzpomínku na toto uvedení v Třeskoprskách. Vstupenky, které si lidé koupili na původní lednové uvedení filmu v Doksech, jsou v platnosti. Další zájemci si je mohou zakoupit v Infocentru Doksy nebo přímo v kině před představením.