Školáci, kteří tady ve čtvrtek ráno čekali na odjezd na výlet, komentovali část nabídky i své předchozí zkušenosti s jednotlivými atrakcemi.

Tradiční městské slavnosti začnou v pátek odpoledne, kdy je v městském parku připraven program pro děti, večer zahajovací koncert v bazilice Všech svatých. Nejrušněji v Lípě pak nepochybně bude v sobotu 17. června, kdy za lidovou zábavou přijdou do středu okresního města davy.

Českolipští fotbalisté v posledním utkání sezony porazili Český Brod 3:2 a slavili postup do třetí ligy.
PODÍVEJTE SE: Tohle se neomrzí. I takhle vypadaly oslavy postupu do třetí ligy

Dobový program je připraven na Vodním hradě Lipý, stejně jako hudební vystoupení na náměstí Dr. E. Beneše i v klášterní zahradě. V 9:30 odstartuje u mostu u nemocnice oblíbená Neckyáda a na náměstí T. G. Masaryka můžete od 10.00 navštívit městskou knihovnu a poznat tu Svět vědy, zábavy a techniky. Nebude chybět ani 3D maraton v kině Crystal a lunapark před kulturním domem Crystal.

O hudební program na hlavní stage u OD Banco, který začne ve 12.00, se postarají Holki, Buty, Petr Vondráček & Lokomotiva, Kašpárek v rohlíku, Kamil Střihavka & The Leaders, Dara Rolins, Lightshow + DJ párty Andrea Pomeje & Joker. Na regionální stage v klášterní zahradě od 15.30 zahrají muzikanti ze ZUŠ Česká Lípa, kapely Optimik, Manu, Lingers.on či Štěpánůf brácha.