Policie přistoupila ke zvýšeným kontrolám řidičů i jejich vozidel.

Celníci ze Saska s sebou na Doksko tradičně přivezli mobilní spektrometr, který dokáže s velmi vysokou přesností a rychlostí detekovat stopy po drogách, prekurzorech, ale také například i po výbušninách. Výsledek testu znají celníci přímo na místě a do několika vteřin. Pokud přístroj přítomnost zakázané látky ve vozidle potvrdí, probíhá další kontrola s nasazením služebního psa vycvičeného na vyhledávání drog.

„Páteční kontroly, které prováděli na několika stanovištích na Doksku policisté společně s pracovníky Celního úřadu z Liberce a Drážďan, přinesly své první výsledky. Do 17 hodin bezpečnostní složky zajistily drogu u dvanácti posádek vozidel směřujících na technopárty. Převážně se jedná o marihuanu a dále potom o extázi,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Redakce Deníku byla u kontroly, při které policisté u jednoho mladého muže nalezla desítku tablet extáze.

Do sobotního rána policisté evidovala 28 přestupků a 9 přečinů spojených s držením drog. "Pokutu za držení drog zaplatila většina přestupců, přičemž nejvyšší částku 10 000 korun udělili policisté 37letému muži z Prahy za držení marihuany, pervitinu a extáze. Dalších 9 osob, u kterých jsme zadrželi drogy, se bude zodpovídat vzhledem k zajištěnému množství z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jedná se o muže ve věku od 21 do 31 let z nejrůznějších míst  republiky. Ti u sebe přechovávali především tablety extáze," dodala Baláková.

Největším policejním úlovkem včerejší noci byli dva mladíci z Ašska ve věku 21 a 22 let, u kterých celníci našli 200 tablet extáze. "Každému z nich patřilo 100 kusů. Čtyřicet tablet extáze pak měl u sebe například osmadvacetiletý návštěvník z Kozákova a 21 tablet čtyřiadvacetiletý návštěvník z Kladna," uvedla Baláková.

Sobotní kontroly

Kontroly pokračovaly i v sobotuí. "V průběhu sobotního rána a odpoledne odhalili policisté a celníci sedm drogových deliktů. Jednalo se o dva přečiny nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla Ivana Baláková U dalších pěti mužů zajistili policisté a celníci marihuanu a extázi, jejichž množství naplňuje skutkovou podstatu přestupku.

"Dále při silničních kontrolách policisté zjistili, že třicetiletý muž z Prahy a třiatřicetiletý Českolipan řídili vozidlo pod vlivem drog. Ti se budou v této souvislosti zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Baláková.

Dařilo se i policistům, kteří brázili hladinu Máchova jezera. „Poněkud kuriózním způsobem na sebe strhla pozornost policistů z poříčního oddělení v areálu kempu Klůček pětatřicetiletá žena z Mostu, která si před nimi začala balit marihuanu,“ popsala mluvčí. Žena vyfasovala pokutu.