U hlavního pódia to po celý den vřelo. Ráno program slavností odstartovala velká přehlídka mažoretkových souborů, zahrál Big Band CL, děti potěšili Maxim Turbulenc, především náctileté pak koncert českolipského rodáka Pavla Callty, který po vystoupení nestíhal rozdávat podpisy. Především známé muzikálové hity zazpívala Monika Absolonová a ke zpěvu vyburcoval návštěvníky i Marek Ztracený.

Jakým trendům bude patřit nadcházející léto převedly modelky na přehlídky agentury Reas Agency, na které nechyběly missky Kateřina Průšová nebo Jitka Válková. Zajímavé koncerty nabídla i scéna na Vodním hradě Lipý, kde zaujalo především vystoupení Hluché party, originální skupiny bubeníků, která vznikla při ZUŠ Česká Lípa.

Kdo dorazil na slavnosti s dětmi, zřejmě se nevyhnul kolečku po parkovišti u Kulturního domu Crystal. Fronty se stály na autíčka, strašidelný hrad, trampolíny i vodní zorbing. Některé atrakce byly jen pro velmi odvážné povahy, třeba Booster, zhruba 60 metrů dlouhé rameno, na jehož koncích jsou připevněny sedačky pro celkem osm pasažérů. „Hrůza, ale vlastně super," okomentovala se smíchem jízdu jedna z odvážných.

Vrcholem sobotního koncertního maratonu byl koncert kapely Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem. Do půlnočního ohňostroje, který byl vidět i slyšet široko daleko, bavil příchozí Pavel Cejnar se svou afterparty.