Letos šli králové po svých, průvod se poprvé obešel bez koní. Před samotným příchodem mudrců, anděla a panošů, proběhl prodej lampionů. Kdo si zakoupil lampion za 60 Kč, přispěl tak na projekt Sociální automobil.

Skupiny králů se zapečetěnou pokladničkou budou celý týden vyrážet do ulic měst a obcí na Českolipsku. Tradiční sbírku v regionu pořádá Farní charita Česká Lípa. „Dnes budou koledníci vybírat příspěvky v Novém Boru, Mimoni a ke konci týdne dorazí také do Nového Oldřichova či Dubé," řekl Jiří Gottlieber z Farní charity Česká Lípa.

Na 40 000 koledníků Charity po celé republice, kteří podle tradice nechávají nade dveřmi navštívených domácností podpis K+M+B, mohou lidé v následujících dnech potkat ve většině českých měst. Loni se ve sbírce, která je největší dobrovolnickou akcí v Česku, vybralo rekordních téměř 77 milionů korun.

Ty správné koledníky lidé poznají nejen podle královského oděvu, ale především u sebe budou mít očíslovanou a obecním úřadem řádně zapečetěnou pokladničku s logem Charity ČR a také průkazku s pověřením k provádění sbírky.