Koncem května tohoto roku se vedení nemocnice rozhodlo začít rekonstruovat dětské oddělení, jeho rekonstrukce má běžet až do konce tohoto měsíce. Současně se rozběhla rekonstrukce centrálního chlazení a od pondělí si nový kabát vyslouží výtahy. Ty budou nemocnici stát cca 6,3 milionu korun. Jedná se o čtyři hlavní výtahy v budově nemocnice a jeden na dětském oddělení. Oprava potrvá až do 31. října.

„Prosíme návštěvníky, aby používali výtahy určené pro osobní přepravu, jedná se o dva výtahy umístěné po vstupu do nemocnice po pravé straně, ty budou v běžném provozu," říká Kateřina Amrichová, referentka strategie a marketingu nemocnice.

Nemocnice letos do modernizace investuje přibližně 40 milionů korun. Klíčovým projektem bude vybudování nového zdroje tepla, který by měl nemocnici zásobovat už od příštího roku. „Nemocnice by se tak díky projektu mohla konečně posunout, co se týče topení a osvětlení, do 21. století. Měly by zde být nejmodernější technologie, kterými bychom mohli regulovat všechno, což je pro nás hudba budoucnosti," uvedl již dříve generální ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Loni nemocnice ze svých zdrojů investovala 12,5 milionu korun. Na dotacích potom získala téměř 19 milionů korun.