Objednávání na testování je možné pouze přes webovou aplikaci, která je umístěna na nových webových stránkách www.nemcl.cz. „Bez tohoto objednání není možné pacienty vyšetřovat,“ zdůrazňuje mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová a dodává: „Zároveň žádáme, aby všichni objednaní respektovali přesný čas objednání tak, aby nedocházelo k hromadění lidí a vytváření front. Chráníte tak zdraví sobě i druhým.“

Objednávat se musí i pacienti, které na odběr pošle lékař nebo krajská hygienická stanice, a to na základě vystavené žádanky. Výsledek dostane testovaný člověk formou SMS zprávy.

Samoplátci musí po objednání provést v rámci aplikace on-line platbu. Stanovená cena testu je 2 256 Kč, skládá se z ceny za odběr a vyšetření 1 756 korun a z ceny za administrativní zpracování 500 korun. „V případě zrušení termínu odběru ze strany samoplátce je účtován administrativní poplatek ve výši 500 korun,“ uvádí mluvčí nemocnice.

Kromě SMS zprávy o výsledku si pacient může vyzvednou i písemný výsledek a certifikát. Ten bude připraven následující den po odběru po předložení dokladu totožnosti v laboratoři – budova A nemocnice, 4. patro, příjmové okno Oddělení klinických laboratoří, a to v pracovní dny mezi 11. a 18. hodinou.