„Vážím si důvěry regionu. Nominaci přijímám s velkou pokorou i závazkem nejen pro Liberecký kraj, ale především pro jeho obyvatele, malé i větší živnostníky, představitele veřejného i soukromého sektoru. Jsem připraven sestavit kandidátku kvalitních osobností, které budou nejen důstojnými reprezentanty Libereckého kraje, ale také jednoznačným přínosem pro jeho další rozvoj a prosperitu,“ komentoval Edvard Kožušník, místopředseda regionálního sdružení Libereckého kraje. 

Kožušník po roce 1989 pracoval na různých pozicích v soukromém sektoru v Rusku, Bulharsku a Španělsku. Od roku 1997 působil jako ředitel marketingu vládní agentury podporující export CzechTrade. Pracoval jako poradce místopředsedy Senátu, od roku 2005 byl vedoucím kanceláře předsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky. V letech 2009–14 byl europoslancem za Českou republiku.

Představitelé regionálního sněmu zároveň podpořili kandidáty do voleb do Evropského parlamentu: Alexandra Vondru jako lídra kandidátky, dále Veroniku Vrecionovou a nominaci regionu na společné kandidátce získala třiadvacetiletá studentka a členka ODS Daniela Finkousová z Turnova.

Na Staroměstském náměstí bude letos zářit strom z Českolipska.
Strom z Mimoňska čeká stěhování. Rozzáří o adventu Staroměstské náměstí

V Libereckém kraji kandidovaly zatím ODS, TOP 09 a KDU-ČSL společně jen ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Do krajských voleb před třemi lety šli občanští demokraté samostatně a získali pět mandátů ze 45 a jsou součástí krajské koalice. TOP 09 a KDU-ČSL sestavily v kraji kandidátku s názvem Společně pro Liberecký kraj, získaly ale jen 3,83 procenta hlasů a v krajském zastupitelstvu nejsou. 

Svého lídra do krajských voleb zatím zveřejnili Starostové pro Liberecký kraj, za které budou mandát obhajovat současný hejtman Martin Půta, a také Piráti. Jejich jedničkou bude náměstek hejtmana pro ekonomiku Zbyněk Miklík. 

Mohlo by vás zajímat: Nablýskaní krasavci, rychlá kola. Lípa žila Speed Festivalem

Zdroj: Deník/Petra Hámová