Běžci se před pár dny zúčastnili prvního tréninku v Praze a se žlutými stužkami vyběhli na Letenskou pláň, kde si procvičili různé druhy běhu a uvolňování celého těla. Kromě osob ve výkonu trestu zde trénovali i další běžci z řad zaměstnanců věznice, ale i manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

Ze strážské věznice se tréninku aktivně zúčastnil tamní kaplan společně s jedním odsouzeným. „Hlavního závodu, který se bude konat v červnu letošního roku, se kromě nich však zúčastní i další sportovci z řad zaměstnanců věznice a přihlášen je ještě jeden další odsouzený muž," říká mluvčí věznice ve Stráži Martina Krutinová.

Motto Běhu se žlutou stužkou zní „uteč předsudkům". Právě předsudky propuštěným vězňům podle odborníků kladou na jejich cestu novým životem nejednu překážku. Zvlášť pokud se nenajdou zaměstnavatelé, kteří jim dají druhou šanci.

Projekt se v České republice konal poprvé v loňském roce a zúčastnilo se ho 35 běžců. Letos akci podpoří 856 účastníků. Yellow Ribbon Run bude součástí také dvou závodů RunCzech běžecké ligy, které se konají v dubnu a květnu v Praze. Největší zastoupení běžců ale bude součástí charitativní běžecké akce O2 Pražské štafety, která proběhne 14. června.