Celý incident začal, když do pečovatelského domu přišla třiašedesátiletá žena na návštěvu za svou matkou. Dcera přinesla nějaké jídlo, pak obě na pokoji popíjely alkohol. Dýchánek se změnil ve chvíli, kdy dcera bezdůvodně matku napadla, nejprve ji zfackovala, když stará žena upadla, dcera jí mlátila hlavou o zem.

„Napadené se podařilo vstát a začala křičet o pomoc. Její volání uslyšela zdravotní sestra a okamžitě přivolala hlídku městské policie,“ popsala mluvčí městské policie Eva Vlastníková.

Napadla i strážníky

Strážníci po příjezdu vyslechli obě ženy. Útočnice však kvůli opilosti nebyla schopná rozumného vysvětlení. Pouze opakovala věty, že „jí nechce sloužit“ nebo že „ji vydírá“.

Strážníci mladší z žen z domu vykázali, což ale ona nemínila učinit. „Proto přišly na řadu donucovací prostředky a následně dechová zkouška, která prokázala 2,29 promile alkoholu v dechu,“ dodala Vlastníková.

Podle vyjádření seniorky dochází k útokům dcery často, svou roli v nich hraje alkohol. Strážníci napadené ženě poradili, aby dceru do pokoje nepouštěla, obzvlášť když přijde opilá. Případ bude mít pokračování před přestupkovou komisí. Pokud dcera bude ještě narušovat veřejný pořádek, předají strážníci záležitost Policii České republiky.