„Neměl roušku ani respirátor, zato měl dost upito, což bylo nejen cítit, ale také poznat z artikulace a pohybů,“ informovala mluvčí Městské policie Eva Vlastníková. Strážník, který asistuje ve vestibulu, ho požádal, aby si nasadil ochranný prostředek, anebo aby opustil budovu.

„To muž nemínil respektovat, naopak se začal chovat arogantně, velmi hrubě nadával a žádost o prokázání totožnosti odmítl. Nutno připomenout, že v tu dobu přicházeli do očkovacího centra starší lidé a ze scény, kterou tam muž ztropil, byli dost znepokojení.,“ uvedla mluvčí.

Strážník přivolal na pomoc hlídku výjezdu, ale sprška nadávek a vulgarit pokračovala, ba i sílila. Muž své chování tak hrotil, že nezbylo, než za pomoci donucovacích prostředků ho převézt na obvodní oddělení PČR, kde byla zjištěna jeho totožnost.

Dechovou zkoušku ale odmítl a po vyřízení formalit prohlásil, že si teď jde pro tu vakcínu a vydal se znovu do očkovacího centra. Hlídka městské policie proto vyjela, aby mu zabránila v dalších scénách před čekajícími lidmi. „Jeho konání bude mít dohru u správního orgánu,“ dodala Vlastníková.