Jak rekonstrukce pokročila, ukazují aktuální snímky Miroslava Hudce z minulého pátku. „Doufejme, že jde o začátek celkové modernizace této železniční trati. Byla by tuze potřeba," říká českolipský a krajský zastupitel. Podle něj by taková trať byla šancí na rychlejší a komfortnější spojení České Lípy s hlavním městem, dokonce přímo s jeho centrem, a to bez nutnosti přestupovat v Praze na městskou dopravu.

ANKETA: Jste spokojeni s dopravním spojením z České Lípy do Prahy? Hlasujte v anketě a diskutujte pod článkem.

„Podle přehledů, které jsme jako krajští zastupitelé dostali k dispozici, by se větší modernizace, která by umožnila i zvýšení traťové rychlosti, měla týkat jen úseku z Lovosic do Litoměřic, dál do České Lípy by mělo jít jen o drobné úpravy. Ale chtěl bych věřit, že tento záměr bude ještě přehodnocen a že modernizovat se bude trať celá," dodává Miroslav Hudec.

„Když už se tolik investovalo do výstavby  železničního koridoru procházejícího  Lovosicemi, když je stále šance na významné spolufinancování obnovy z prostředků Evropské unie, proč toho nevyužít?  Proč  nezlepšit i stav tratí na koridor přímo navazujících tak, aby  odpovídaly požadavkům cestování v 21.století ? Taková příležitost se už nemusí nikdy opakovat," podotýká zastupitel České Lípy a Libereckého kraje.

Výluka na trati, kterou si aktuální opravy mostu vyžádaly, potrvá na úseku Blíževedly Česká Lípa do 16. srpna.

Od konce května je na železniční trati 087 v úseku mezi Českou Lípou a Blíževedly výluka, která potrvá až do poloviny srpna. Důvodem je výměna železničního mostu v Zahrádkách.

Od konce května je na železniční trati 087 v úseku mezi Českou Lípou a Blíževedly výluka, která potrvá až do poloviny srpna. Důvodem je výměna železničního mostu v Zahrádkách.