Kvůli uzavírce, která potrvá pravděpodobně až do 30. října, musí s komplikacemi počítat nejen řidiči, ale i cestující autobusem. V platnosti je výlukový jízdní řád.

„Pracuje se na odstranění havarijního stavu propustku v délce 283 metrů. Kvůli nefunkčnímu odvodnění podél komunikace a nevhodnému podloží došlo k podmáčení vozovky a následnému poklesu. Z tohoto důvodu bude obnovena konstrukce vozovky, dále se opraví odvodnění komunikace," popisuje stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Oprava bude stát téměř pět a půl milionu korun a je spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Provoz autobusové linky 474 Nový Bor Zákupy Mimoň je veden následujícím způsobem. Autobusy ve směru od Nového Boru dojedou do zastávky Svojkov, u zámečku, kde se otočí a vrátí na křižovatku se silnicí III/26845 (Sloup Pihel). Po ní pojedou směr Dolní Pihel a dále po objízdné trase přes Bukovany do Zákup.

Obdobné opatření platí i v opačném směru. Na objízdné trase bude zavedena zastávka Nový Bor, Bukovany, u statku. Z důvodu delší objízdné trasy dochází k posunům časů odjezdů vybraných spojů o 5 10 minut.

Výlukový jízdní řád ZDE