Oprava frekventované silnice 1/9 od Svoru směrem na Rumburk, kterou využívají zejména kamiony k cestě do Německa, se protáhne do konce října.
Frézování a pokládka nového povrchu na zhruba desetikilometrovém úseku silnice měla skončit už v neděli. Důvodem prodloužení uzavírky je prodloužení opravovaného úseku, řekl Jaroslav Jakubička z odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.
Podle Jana Stacha z Ředitelství silnic a dálnic Liberec, se práce na hlavním opravovaném úseku dokončují, dodělat je třeba dopravní značení. Technika se přesune na další úsek dlouhý zhruba 1,5 kilometru. Doprava na opravovaném úseku bude omezena vždy v jednom pruhu a na nepřehledných úsecích bude řízena kyvadlově semafory. Na místě musí řidiči počítat s kolonami, po silnici totiž denně projíždí kolem 7000 automobilů.
Na silnici I/9 a navazující I/13 přitom nejde o jedinou komplikaci. Ve Cvikově se stále pracuje na opravách mostu. Práce měly skončit už v červenci, kvůli nutnosti zesílit nosnou konstrukci a opravit trhliny se ale protáhnou až do konce listopadu. O měsíc dříve skončí oprava průtahu v Práchni. Také na těchto místech je vždy doprava svedena na polovinu vozovky a řízena semafory.

Další zprávy z regionu najdete zde