Největší komplikace čekají řidiče v Mimoni, kde se 15. července začne pracovat na opravě Poštovního mostu a Husovy ulice po Tyršovo náměstí v centru města. Na silnici I. třídy ve směru na Mnichovo Hradiště bude první dva týdny platit pouze částečná uzavírka, od 28. července bude ale celý úsek až do začátku listopadu úplně neprůjezdný.

„Objížďka pro motoristy povede z Mimoně přes Vranov a Srní potok, kde kvůli úzké komunikaci budou provoz řídit semafory," řekl starosta Mimoně František Kaiser.

Sedm kilometrů dlouhou objížďku si projedou i místní, aby se dostali z jednoho konce města na druhý. Po stejné trase protažené do Novin pod Ralskem budou jezdit autobusy a nákladní auta do 10 tun. Pro cestující bude znamenat zdržení maximálně do patnácti minut. Obě objízdné trasy jsou zapovězené pro kamiony.

Mírné omezení kvůli stavebním pracím čeká i na pěší, ale chodníky zůstanou průchozí. Po celou dobu rekonstrukce zůstanou oba místní supermarkety v Husově ulici otevřené.

Rozsáhlá rekonstrukce je součástí projektu Humanizace ulic Husova a Pražská, která potrvá se zimní přestávkou až do příštího roku. Investorem stavby za 70 milionů korun je Liberecký kraj a Mimoň.

Lípa, Krompach, Sušice

Stavební práce uzavřou od 8. července zhruba na měsíc most v Novinách pod Ralskem u známé skalní průrvy Ploučnice. Po provizorní lávce tu projdou pouze pěší.

S komplikacemi musí počítat i lidé v České Lípě. „V nejbližších dnech zahájíme opravu povrchu v severní části ulice 5. Května, konkrétně od křižovatky s Bulharskou ulicí až po křižovatku s Hrubínovou ulicí," upřesnil českolipský místostarosta Jiří Kočandrle.

Semafory řídí dopravu na frekventované silnici I/9 z České Lípy na Mladou Boleslav. Důvodem jsou práce na mostu v Zahrádkách, které potrvají až do konce listopadu.

Až do konce září bude kvůli opravě mostu neprůjezdná ulice Lidická v Jablonném v Podještědí od Stráže pod Ralskem. Stavební práce uzavřely do půlky srpna rovněž místní silnici z Krompachu na Juliovku. Omezený provoz přes celé léto bude také v Sušici u Dubé, kde se kompletně opravuje most přes Heřmánecký potok.

Omezení a uzavírky na Českolipsku

Mimoň - od 15. 7. částečná uzavírka Poštovního mostu v Husově ulici

od 28. 7. -  listopad - úplná uzavírka Husovy ulice po Tyršovo náměstí

objízdná trasy: osobní doprava - Svébořice - Vranov - Srní potok - 7 km

do 10 tun a autobusy - přes Noviny pod Ralskem

Nad 10 tun - odkloněno (Mnichovo Hradiště, Doksy)

Česká Lípa - oprava ulice 5. května od křižovatky s Bulharskou ul. po křižovatku s Hrubínovou ul.

Krompach - Juliovka uzavřeno

Sušice u Dubé - částečná uzavírka silnice III. třídy

Noviny pod Ralskem - uzavírka mostu u skalní průrvy Ploučnice