Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy silnic pokračují

ČESKOLIPSKO - Na Českolipsku některé opravy finišují, jiné se teprve rozbíhají.

9.11.2007
SDÍLEJ:

Most v České LípěFoto: Deník/Martin Chrz

Před nadcházející zimou se řidičům na některých místech Českolipska uleví. Do konce listopadu by měly skončit dvě nepříjemná omezení dopravy. Do příští neděle by měly být skončeny opravy na mostě na hlavní silnici I/9 v České Lípě a do posledního listopadu by měly být ukončeny rovněž úpravy mostu ve Cvikově.
Řidiči by se už brzy měli dočkat toho, že i o víkendech budou moci jezdit po českolipském mostě. „Ložiska u všech pilířů mostu jsou již vyměněna,“ sdělil nám stavbyvedoucí Zdeněk Vokál. Nyní již podle jeho slov stačí u posledních dvou pilířů ložiska aktivovat a snést podpůrné věže. To je naplánováno na víkend 17. – 18. listopadu. Potom uzavírky mostu konečně skončí.
„Protože se podařilo získat dodatečné finanční prostředky, pokládá se na mostě také nový povrch vozovky“, uvedl dále Zdeněk Vokál. V současné chvíli se provádí mezi řidiči tolik neoblíbené frézování, které na mostě značně zpomaluje dopravu. Nový povrch by měl být hotov do konce tohoto týdne. „Lidé musí být ještě trpěliví,“ říká Zdeněk Vokál.
Jednosměrný provoz s řízenou světelnou signalizací nadále komplikuje dopravu ve Cvikově. Práce na mostu měly skončit již v červenci, ale kvůli nutnosti zesílit nosnou konstrukci a opravit trhliny se protáhnou až do konce listopadu.
Naopak s omezením dopravy musí počítat řidiči, kteří se vydají na cestu z České Lípy do Litoměřic. Konečně by se měla začít opravovat silnice v Kravařích. „Na to lidé čekají už několik let,“ sdělil nám starosta Kravař Vít Vomáčka. „Je to tady vyhlášený tankodrom,“ dodal. „Ležíme tady na hranici kraje. V Ústeckém kraji jsou již komunikace opravené a lidé se nás často ptali, proč u nás nejsou.“ Dále uvedl, že si občané často stěžovali na to, že nemovitosti okolo komunikace trpí otřesy kvůli mnohým děrám ve vozovce.
Po dlouhotrvající rekonstrukci silnice si konečně mohou oddechnout řidiči projíždějící Práchní. Provoz zde byl dlouho řízen semafory, což na hlavním tahu z Ústí nad Labem do Liberce značně komplikovalo dopravu. Nyní je vozovka již hotová. „Ještě by se mělo provést vodorovné značení a během listopadu by mělo dojít i ke kolaudaci,“ sdělil Jan Stach
Ačkoliv na zahájení stavby mimoúrovňové křižovatky Okrouhlá (křižovatka u Nového Boru u benzinových stanic) na konci května tohoto roku přijel sám premiér Topolánek a slavnostně přestřihl pásku, se stavbou se ještě nezačalo. Jak nám sdělil Jan Stach, firma zajišťující stavbu zatím provedla jen pomocné práce, se samotnou stavbou se začne kvůli klimatickým podmínkám až na jaře. Průtahy byly totiž se stavebním povolením, nyní je ale již vydáno. „Mimoúrovňová křižovatka by měla být hotová během příštího roku,“ sdělil Jan Stach.

Další zprávy z regionu najdete zde

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení