„Do těžké životní situace se může dostat, ať už z důvodu věku, nemoci, rozvodu nebo třeba životních návyků, kdokoliv. Je proto důležité, aby byly sociální služby nejen dostupné, ale také aby široká veřejnost věděla, kde najde pomocnou ruku pro řešení své situace,“ zdůraznil novoborský starosta Jaromír Dvořák.

V Novém Boru proběhne orientační běh po sociálních službách.Mapu si prohlédněte ZDE.Zdroj: Město Nový BorDveře široké veřejnosti otevře devatenáct poskytovatelů sociálních služeb v Novém Boru. Zájemci mohou využít připravené mapy Nového Boru, v nichž jsou lampiony označena jednotlivá stanoviště organizací, které poskytují služby rodinám s dětmi, mládeži, seniorům, zdravotně postiženým, lidem se závislostmi či finančními potížemi.

„Všichni jsou poskytovatelé registrovaných sociálních služeb, které jsou v tzv. Základní síti Libereckého kraje a jsou dostupné na Novoborsku,“ upřesnila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví na novoborském městském úřadě a iniciátorka orientačního běhu Jiřina Kubáňová.

Zakončení v divadle

Akce je určena pro mládež od 14 let až po seniory z celého Novoborska. Mapy si mohou vyzvednout v novoborském Turistickém informačním centru a na obecních úřadech Svazku obcí Novoborska či si ji stáhnout z webových stránek města. „Není nutné, aby lidé prošli všemi stanovišti. Mohou si vybrat podle svých potřeb, zájmu nebo podle atraktivní prezentace dané služby,“ dodala Kubáňová.

Památeční fotografie z Fraureuthu, odkud si pětadvacetiletý profesionální hasič přivezl domů zlato.
Českolipský profesionální hasič Josef Capouch uspěl na mistrovství světa

Součástí je i doprovodný program. V Městském kině v Novém Boru proběhne promítání filmů se sociální tematikou. Dopolední program bude cílit na žáky základních a středních škol, odpolední promítání nabídne snímek pro dospělé. Celodenní akci ukončí slavnostní večer v novoborském Městském divadle pro účastníky a poskytovatele sociálních služeb, kde vystoupí Ajeto Dixieland. Vstup na doprovodný program je zdarma.