Za vše mohl mladík chodící po nádraží s pistolí.

„Na tísňovou linku se obrátil někdo s informací, že se na vlakovém nádraží v Bakově pohybuje po nástupišti mladý muž se střelnou zbraní v ruce. Podle volajícího tam k žádnému incidentu nedošlo a mladík, na kterého upozornil, na nikoho nemířil a ani ze zbraně nevystřelil," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie.

Policie však na tuto informaci okamžitě reagovala a vyjela na místo. Podezřelý mladík mezi tím odjel vlakem směrem na Českou Lípu. Středočeské operační středisko proto požádalo o součinnost liberecké krajské ředitelství policie. „Vzhledem k tomu, že se ve vlaku směřujícím na Českou Lípu zdržoval ozbrojený muž, vyslalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na vlakové nádraží nejen policisty obvodního oddělení, ale také speciálně vyškolené a vyzbrojené policisty z prvosledové hlídky" popsala mluvčí.

Poté začala akce jako z filmu. Policisté obsadili celý vagon, ve kterém se podezřelý nacházel, a s namířenou pistolí ho přiměli, aby s nimi spolupracoval

„Při osobní prohlídce policie zajistila u muže plynovou pistoli se zásobníkem, ve kterém byl jeden náboj. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Královéhradecka, který do České Lípy přijel údajně za prací a pistoli měl mít na sebeobranu," uvedla Baláková.

To, že manipuloval se zbraní na nástupišti vlakového nádraží v Bakově nad Jizerou, mladík nijak nepopíral. „Uvedl, že se ve večerních hodinách, kdy čekal na další spoj, na nádraží necítil bezpečně, a proto demonstrativně nosil plynovou pistoli v ruce. Konkrétně měl mít strach z jedné skupinky lidí," doplnila Ivana Baláková.