Zaměstnanci společnosti Delphi Packard si stěžují, že s jejich výplatami to není jako dřív. V České Lípě platilo, že lidé z „Packardu“ byli nejlépe placení dělníci široko daleko. Jak je to ve skutečnosti?
Závod Delphi v České Lípě chce být čistým, bezpečným a efektivním závodem nabízejícím příležitosti pro spolupracovníky na všech úrovních. Vždy bylo zájmem Delphi nabízet našim spolupracovníkům velmi dobré podmínky včetně odpovídajících mzdových podmínek. Chtěl bych podotknout, že odměňování nespočívá pouze ve mzdě, ale společnost nabízí různé benefity.
Společnost přispívá významnou částkou na penzijní připojištění, rehabilitace, dopravu a stravování. Ti, kteří odpracují v Delphi určitý počet let dostávají mimořádnou odměnu.
Spolupracovníci odcházející do důchodu dostávají navíc odměnu ve výši dvou měsíčních platů a všichni mají nárok na 5 týdnů dovolené. Společnost podporuje i kulturní a sportovní vyžití svých spolupracovníků.

Už dávno neplatí, že mnoho lidí čeká za branami „Packardu“ a čeká na přijetí. Co děláte pro to, aby Vám neodcházeli zaměstnanci?
Tak jako v ostatních závodech po celém světě, Delphi závod v České Lípě nabízí svým spolupracovníkům možnost pracovního postupu, interní a externí školení. Jedním z klíčových úkolů pro management je zajistit stabilní prostředí. Vedeme s našimi spolupracovníky otevřenou komunikaci ohledně aktuálního dění i možného rozvoje. To dává našim spolupracovníkům dostatečnou záruku k tomu, aby zůstali ve společnosti a spojili svůj další profesní život s Delphi i v dnešním konkurenčním prostředí.

Plánuje českolipský „Packard“ nějaké velké změny?
Jsem velmi rád, že mohu říct, že závod v České Lípě patří k nejstabilnějším v Evropě. Zaměstnáváme 3 300 lidí a vyrábíme kabelové svazky pro tři konečné zákazníky: Škoda (modely Fabia a Octavia), Audi a BMW. Delphi má také své zákaznické centrum Škoda s vývojovým oddělením v Bakově nad Jizerou, blízko hlavního závodu Škoda v Mladé Boleslavi.
Společnost Delphi, v konkurenci 40 společností, byla v tomto roce oceněna již podruhé Zaměstnavatelem roku v Libereckém regionu. První ocenění společnost získala v roce 2005. Společnost byla oceněna za implementaci školícího programu pro všechny úrovně pracovníků, systém pro sledování bezpečnosti práce, motivační a sociální program.

Další zprávy z regionu najdete zde