Paddleboarding, tedy pádlování ve stoje, se v posledních letech velmi těší oblibě veřejnosti. O víkendu 30. a 31. května se v kempu Borný na břehu Máchova jezera uskuteční pokračování Českého poháru v paddleboardingu s názvem Paddle Fest Mácháč.

Závody jsou rozděleny do několika disciplín pro různé kategorie. Na krátké i dlouhé trati se utkají děti, junioři i dospělí závodníci, speciální závod bude připraven také pro hobby účastníky.

Závody se konají pod patronizací České Federace Stand Up Paddleboardingu (ČFSUP) a jde o čtvrté pokračovaní tuzemského poháru. Na několika připravených tratích změří svoje síly česká paddleboardová špička. Závodníci budou sbírat další cenné body do celkového žebříčku serie závodů.

„Závody na Máchově jezeře mají vždycky skvělou atmosféru. Samozřejmě jsme připraveni dodržovat všechny stanovené podmínky v rámci opatření vlády. Věříme, že závody budou atraktivní nejen pro závodníky ale i pro veřejnost,” řekl k závodům David Raab, předseda (ČFSUP).

Čeští závodníci již mají na svých kontech také starty na mezinárodní úrovni, kde již také zaznamenali úspěchy. Závodní program na Mácháči začiná v sobotu po 11. hodině startem závodu sprintu. Dále bude na programu technický závod. Na neděli ja naplánován dlouhý závod, který začne v 11 hodin.

Kompletní informace najdete na www.cfsup.cz.