Návštěvníci se tak mohou těšit na uzpůsobený prohlídkový okruh „Zámek za Františka Josefa I.“, který je provede místnostmi v severním a západním křídle druhého patra s původní výzdobou z 2. poloviny 19. století. Jedna prohlídka trvá maximálně hodinu. Zahájení prohlídek proběhne na nádvoří zámku. Čas prohlídek je zatím stanoven od 9.00 do 15.00 se začátkem v každou celou hodinu.

V případě zájmu budou prohlídky v rámci možností přidány. „Jsem rád, že mezi vybrané památky patří právě zákupský zámek, který bude přizpůsoben specifickým potřebám různých typů zdravotních hendikepů, ať už se jedná například o postižení tělesné, sluchové nebo zrakové. Byla by opravdu škoda, kdyby tolik krásných míst nebylo přístupno určité skupině lidí,“ sdělil náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

Michaela Dolinová se zhostila role průvodkyně zámkem Zákupy.
Herečka Dolinová opět v roli zámecké průvodkyně. Cítí se v tom jako ryba ve vodě

Svůj termín si mohou zájemci rezervovat u koordinátorky NRZP Libereckého kraje Marcely Ježkové na e-mailu liberec@nrzp.cz nebo telefonicky na čísle 736 751 207. Při rezervaci je nutné uvést informaci o počtu ZTP, ZTP/P a počtu asistentů. Nahlášení účasti je nutné co nejdříve, konečný termín je 6. září. Akce se mohou účastnit organizované skupiny například ze sociálních zařízení, rodiny i jednotlivci.