Pomalu, ale jistě se blíží konec prázdnin. Rodiče by proto měli začít s nákupem školních pomůcek. Do začátku nového školního roku zbývá ještě řada dnů, a tak nastal čas pro pořízení školní výbavy.
“Na příval nakupujících rodičů jsme dobře připraveni. Naše nabídka je pestrá, takže by u nás každý měl najít to, co potřebuje,“ uvedla zaměstnankyně jednoho z českolipských papírnictví, která nechtěla být jmenována. Připraveni jsou však i mnozí jiní. Dobře děti do školy vybavit dnes rozhodně není levná záležitost. Školní pomůcky, ať už se jedná o nové učebnice, sešity, pera či školní brašny, lze je velmi zřídka sehnat jak se říká za pár korun. A tak rodiče nakupují tak, aby pořídili co nejvíce věcí a utratili minimum. Většina prodejců však uvádí, že rodiče se nemusejí bát vydání vysoké finanční částky. Na pultech většiny obchodů se totiž nachází levné a přitom kvalitní zboží, pro ty náročnější jsou v nabídce i věci značkové, a tím pádem i dražší.
Mnoho rodičů nakupuje žákovské pomůcky až po prvním školním dni, kdy se jejich ratolest vrátí domů s dlouhým seznamem školních potřeb.
Mnoho pomůcek však rodiče mohou pořídit mnohem dříve. „Vždy první den nového školního roku přinese syn ze školy seznam, co všechno potřebuje, ale výbavu mu doplňujeme už během prázdnin. Mnoho věcí, o kterých se dá předpokládat, že je bude potřebovat, se dá koupit i o měsíc dřív. Pak to není tak velký zásah do rodinného rozpočtu,“ uvádí Tereza Šubrtová, matka třináctiletého školáka. Jak dále říká, není také nutné kupovat každý rok nové věci. „Třeba školní brašna a nějaké psací potřeby mu vydrží déle, takže nové se koupí, až když je to nutné.“

Další zprávy z regionu najdete zde