Řidiči zaplatí za parkování dvojnásobek. Začátkem srpna vstoupilo v platnost nové nařízení města, které reguluje ceny parkovného. Řidiči nyní za parkování zaplatí dvakrát více, než platili předtím. Zdražení se týká městských parkovišť se závorou.
„Cena parkovného na parkovištích se závorou u OD Banco a U Synagogy činí v současné době 10 korun za první půlhodinu a dalších 10 za půlhodinu další. Za každou další započatou hodinu na parkovišti zaplatí řidiči 20 korun,“ sdělila mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.
Město v loňském roce vybralo na parkovném přibližně dva miliony a dle vyjádření tiskové mluvčí čistý zisk po odečtení nutných nákladů na provoz činil přibližně polovinu z tržeb, tedy jeden milion. Zeptali jsme se proto českolipského místostarosty Jana Stejskala, který má v kompetenci technický odbor na to, co vedlo zastupitele města k takovému zdražení. „Ceny parkovného na parkovištích se závorou, které provozuje město, se nezměnily od jejich uvedení do provozu,“ komentuje Jan Stejskal.
„Navíc jsme si udělali mapovací průzkum po dalších větších městech v regionu a současné ceny parkovného v České Lípě se s nimi přibližně shodují,“ říká dále českolipský místostarosta Jan Stejskal.

I přesto, že na parkovném město vydělalo za rok milion, schválili zastupitelé zdražení a dle odpovědi místostarosty to bylo proto, že v ostatních městech je parkovné také drahé.
Nutno ovšem říci, že v centru nejsou jen placená parkoviště, ale že zde mohou řidiči své plechové miláčky odstavit i zdarma. Neplacená záchytná parkoviště mohou lidé využít před kulturním domem Crystal nebo u sportareálu, kde se podle slov tiskové mluvčí Městského úřadu se zavedením poplatků nepočítá.
Rozzlobený řidič Pavel V. z České Lípy, který právě opustil placené parkoviště u OD Banco řekl: „U Crystalu bylo jako obvykle v tuhle dobu narváno, tak jsem nechal auto tady. Stál jsem tu něco málo přes hodinu a stálo mě to 40 korun!“

Další zprávy z českolipského regionu