Fenky se ze zahrady pravděpodobně zaběhly. "Jde o roční hnědobílou fenku Merry a pětiletou šedočernobílou fenku Kitty," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Právě policie veřejnost o této situaci informovala. 

Smutek po kamarádkách zbyl hlavně osmiletému Filípkovi Mudruňkovi z Dobranova. "Jedná se o handicapovaného chlapce, který je postižený fyzicky i mentálně, a právě o to více přilnul ke dvěma fenkám plemene australský ovčák, které mu rodiče pořídili pro radost. Ta starší je na Filípka tolik napojená, že u něj dokáže rozpoznat i blížící se epileptický záchvat a jeho rodiče na něj štěkotem upozornit. Napojení je oboustranné, jenže v noci z pondělí na úterý se psi ze zahrady rodinného domu manželů Mudruňkových v Dobranově ztratili a Filípek je nyní velmi nešťastný," popsala situaci mluvčí Baláková.

Fenky se v pátek našly mrtvé

Fenky Merry a Kitty (na snímku) zmizely ze zahrady domu v Dobranově. Domů už se nevrátí
Smutný konec. Ztracené fenky z Dobranova se domů nevrátí, srazil je vlak

Podle svědků se fenky pohybují společně po okolí. Naposledy byly viděny ve středu mezi 18. a 19. hodinou ve Vranově u Mimoně. "Můžete-li pomoci je vrátit zpátky Filípkovi, volejte rodinu na telefonním čísle 733 745 982. Informaci o pohybu psů také můžete předat mimoňským strážníkům, kteří o případu rovněž vědí," dodala Ivana Baláková.