Hlouček na ulici postává okolo klečícího člověka alternativního zjevu, který válečkem natírá kanálové víko. „Zvláštní zábava,“ pomyslí si věci neznalý kolemjdoucí. Pohled na nedalekou šňůru, kde schnou hotová trika s negativním obtiskem litinového poklopu, tento neobvyklý výjev objasňuje. Ať už se nacházíte v Berlíně, Paříži nebo třeba v Londýně, právě jste svědky vzniku kanálového trička.

Školka ve Skalici se zapojila do celorepublikové soutěže Státní veterinární správy o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou. A zvítězily! Zástupci SVS a pražské zoologické zahrady jim předali ceny.
Děti ze Skalice zvítězily ve velké výtvarné soutěži

Ze světových metropolí se se tato „móda“ nyní dostává i do České Lípy. Akorát v trochu profesionálnější podobě, poplatné bohaté historii textilního tisku ve městě. „Neděláme to přímo na zemi, požádali jsme Severočeské vodovody a kanalizace o zapůjčení poklopu z Jeřábkova náměstí,“ říká jeden z tvůrců Českolipského kanálového trička Jakub Mencl.

VLASTNORUČNÍ DÁREK

Zhruba stoletý litinový kryt se střídmým šachovnicovým vzorem a nápisem B. Leipa, byl pro potřeby tisku shledán jako nejlepší z dostupných možností. Společně s kamarádem Ondřejem Vítečkem poklop očistili a začali s hledáním nejlepších vzorků textilu a techniky tisku.

Během následujícího víkendu si originální dárek pro sebe či blízké bude moci vyrobit každý. Na oba dny, 16. a 17. prosince, chystá Jakub Mencl s rodinou a přáteli setkání s Ozvěnou. Sousedská adventní slavnost s charitativním přesahem proběhne v průjezdu domu č. p. 687 v Moskevské ulici.

Sklářské muzeum v Novém Boru.
Bor po mnoha letech dosáhl svého

V sobotu i v neděli si zde budou moci návštěvníci kanálové triko za 300 korun zakoupit, případně sami vyrobit.

Výtěžek z prodeje půjde nadačnímu fondu Ozvěna, který pomáhá dětem s vadami sluchu. Na místě bude ovšem k dispozici jen omezená škála barev a velikostí. Zájemci o konkrétní odstín a rozměr si mohou tričko do úterý 12. prosince předobjednat prostřednictvím internetového formuláře: 1url.cz/@kanal