Čestným titulem Pečovatelka roku 2015 se může nově pyšnit Libuše Hofrichtrová, zaměstnankyně Sociálních služeb města Nový Bor.

Žena, která v podstatě celý profesní život zasvětila pomoci druhým, uspěla v kategorii „terénní služby" v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Diakonie Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

K úspěchu novoborské pečovatelce blahopřála tento týden radnice, radost z titulu má v neposlední řadě také ředitel Sociálních služeb města Nový Bor Daniel Nerad. „Je to neskutečně empatická a neustále pozitivně naladěná žena. Právě to je velmi důležité vůči našim klientům, se kterými se denně potkává a kterými jsou zdravotně postižení či lidé trpící demencí," řekl Deníku ředitel sociálních služeb.

Výjimečnost oceněné sociální pracovnice podle Nerada spočívá mimo jiné i v tom, že žena dokázala ustát řadu změn, které v organizaci během let probíhaly. „Je to velký profesionál, v podstatě nikdy nepřišla do práce špatně naladěná a má pozitivní přístup nejen k práci, ale i ke kolegům," vyzdvihl Nerad.

Čestné ocenění pro Libuši Hofrichtrovou znamená úspěch, ale zřejmě také symbolickou tečku a dovršení její úspěšné kariéry. Podle informací ředitele sociálních služeb totiž příští rok v dubnu plánuje odchod do důchodu. „Bude to pro nás velká ztráta," uzavřel Nerad.

Ocenění Pečovatelka roku- Národní cena sociálních služeb převzaly na dvě desítky pracovníků z celé republiky. Slavnostní vyhlášení proběhlo v úterý v prostorách pražské Novoměstské radnice, patronkou se opět stala známá česká herečka Hana Maciuchová. Jak vyplývá z oficiální tiskové zprávy soutěže, smyslem celé akce je každoročně veřejně ocenit a podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat druhým.