„Je mi velkou ctí každoročně ocenit ty nejlepší z nejlepších pedagogů působících v našich školských zařízeních a poděkovat jim za to, jak své svěřence provází cestou za poznáním. Den po dni za katedrou i mimo ni rozvíjí jejich znalosti, schopnosti, dovednosti, nadání i záliby,” uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová. „Je pro mě rok od roku je těžší vybrat z nominovaných nového laureáta, který převezme čestný titul Českolipského pedagoga. Všem nominovaným totiž patří náš dík a veřejné uznání, protože všichni se dětem věnují s nezbytnou odpovědností a láskou,“ dodala.

Všichni nominovaní učitelé obdrželi na slavnostním večeru pamětní plaketu, pamětní list, a především flash disk s video medailonkem, který o každém jednotlivém nominovaném natočil přímo s žáky a kolegy Rudolf Živec. Speciální plaketu si odnesli také mimořádně ocenění pedagogové, kteří k plaketě navíc získali finanční odměnu pět tisíc korun. Vítězka Monika Lieselová pak získala šek na finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun.

Titul Českolipského pedagoga roku uděluje město Česká Lípa již od roku 2009. V loňském roce jej získala Barbora Švédová, asistentka pedagoga v MŠ Bratří Čapků na Ladech.

Seznam všech letošních nominovaných:

Mgr. Mária Kubešová - Základní škola Pátova, Mgr. Štěpánka Fojtů – Základní škola Pátova, Mgr. Markéta Fišerová – Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Věra Kočandrlová – Mateřská škola Sovička, Mgr. Ivana Hášová – Základní škola Partyzánská, Olga Benešová – Mateřská škola Severní, Mgr. Lucie Pavlíková – Základní škola Slovanka, Eva Čistá – Mateřská škola Bratří Čapků, Mgr. Monika Lieselová – Základní škola a Mateřská škola Jižní, Mgr. Magda Ajšmanová – Základní škola a Mateřská škola Klíč, Mgr. Jarmila Hofmanová – Základní škola Školní, Lenka Kubátová – Základní umělecká škola Česká Lípa, Ing. Aleš Flusek – Základní škola 28. října, Vladimír Hanák – Základní škola Šluknovská, Miroslava Netolická – Dům dětí a mládeže Libertin, Radka Pulíková – Mateřská škola Arbesova

close Českolipský pedagog roku. info Zdroj: Se svolením Města Česká Lípa. zoom_in Českolipský pedagog roku.

Ocenění:

Ing. Aleš Flusek (ZŠ 28. října) Ocenění za mimořádný přínos ve výchově a vzdělávání dětí Díky jeho mnohaleté práci areál školy doslova žije, kvete a voní. Žáky učí zejména přírodovědné předměty – přírodopis a praktické činnosti jako pěstitelství a chovatelství. S žáky se věnuje výsadbě léčivých rostlin, okrasných květin, stromů, keřů, růží i méně známých ovocnin. Stojí za vytvořením venkovní přírodní učebny a školní lesní zahrady. Pečuje o zvířata v zoo koutku, organizuje školní Den Země a připravuje žáky na ekologické olympiády.

Miroslava Netolická (DDM Libertin) Ocenění za mimořádný přínos ve výchově a vzdělávání dětí Dlouhé roky vychovává a vede mladou generaci k přírodě, péči o zvířata a chovatelství. Dětem na kroužku nepředává jen teoretické znalosti, učí je zejména praxi. Od běžných úkonů až po ty složitější, od domácích zvířat až po ta exotická. Dům dětí a mládeže Libertin vedla 12 let a ten je pro ni skutečnou srdcovou záležitostí.

Vladimír Hanák (ZŠ Šluknovská) Ocenění za mimořádný přínos ve výchově a vzdělávání dětí Na základní škole Šluknovská vyučuje pracovní činnosti a fyziku, je správcem kabinetu dílen a pozemků, učí a vede děti k manuální práci, aktivně se podílí na vzhledu okolí školy. Každoročně se svými žáky vyrábí dřevěné klíče, které jsou předávány prvňáčkům na slavnostním začátku školního roku. Zapojil se do projektu „Spolupráce s MŠ Lada“, pro kterou každý měsíc připravuje zajímavý program v dílně školy.

Mgr. Monika Lieselová (ZŠ a MŠ Jižní) Pedagog roku 2024 Téměř pětačtyřicet let je její profesní život spojená se základní školou Jižní. Jako učitelka I. a II. stupně, zástupkyně ředitele a ředitelka školy zde s velkým umem a empatií využívala a využívá svých schopností a darů, svého pedagogického i manažerského vzdělání. V pozici zástupkyně školy pak projevila svůj organizační talent, a především lidský přístup v náročném období spojené s covidem a vším, co s ním souviselo.

Mohlo by vás zajímat: Kam za koupáním na Českolipsku? Poradíme vám, kam vyrazit, když nemáte peníze

Kam za koupáním v na Českolipsku? Výběr je veliký a smočíte se i zdarma | Video: Ladislava Sdrzallek