Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pedagogem roku v Lípě se stala Blanka Berková ze ZŠ Lada

Česká Lípa - Nejlepším pedagogem roku 2016 v České Lípě se stala Blanka Berková, dlouholetá učitelka ze Základní školy Šluknovská na sídlišti Lada.

24.3.2016
SDÍLEJ:

Oceněná pedagožka Blanka Berková z Lad (s kyticí). Ruku líbá Vojtěch Šemínský.Foto: Deník/Jiří Jelínek

Město Česká Lípa každoročně oceňuje své nejlepší kantory, letos však tým organizátorů pojal akci poprvé ve velkém stylu. V konferenční místnosti krásně zrekonstruované Villy Hrdlička se sešlo všech jedenáct nominovaných pedagogů, společně s kolegy ze svých škol a se zástupci města.

„Na dnešek jsem se velmi těšila, ráda se potkávám s lidmi, kteří svou práci dělají dobře a dělají ji srdcem," uvedla na začátku ceremonie starostka České Lípy Romana Žatecká a přiznala se, že sama uvažovala, že se stane kantorkou.

Pro nominované si organizátoři připravili překvapení. Potají se sešli s žáky jednotlivých kantorů a natočili s nimi krátká videa o tom, co na nich oceňují. Dětská bezprostřednost vyvolávala mezi přítomnými smích i dojetí, a přispěla tak k výborné atmosféře středečního odpoledne.

Vyhlašování nominací proložilo vystoupení roztleskávaček a dětského sboru ze Základní školy Jižní, účastníci si mohli rovněž vyslechnout několik známých melodií v podání trombonového kvarteta ze Základní umělecké školy.

Hlavní ocenění si odnesla zmíněná Blanka Berková, která se školství věnuje již více než 45 let. V letech 2004 až 2012 byla zástupkyní ředitele ladské školy. Poté odešla do důchodu, ale nevydržela dlouho zahálet a k výuce se vrátila. Vyučuje český jazyk, pěstitelské práce a nejen dívkám předává své kuchařské dovednosti. Dodnes navíc jezdí se žáky na lyžařské kurzy.

„Zvažovali jsme, koho za naši školu nominujeme, napadla nás kvůli svým zásluhám právě Blanka," říká ředitel ZŠ Šluknovská Jaroslav Javůrek.

Paní učitelka Berková podle svých slov není člověk na oficiality, raději vyvíjí činnost pro žáky, než aby někde seděla a slavila.

„Učitelství se věnuji tak dlouhou dobu, protože mám ráda děti, navíc mě ti mladí zkrátka omlazují. Ale mám plno vnoučat, tak si chci užít i je. Plánuji ještě tak rok, dva a půjdu už opravdu do důchodu," řekla na závěr Blanka Berková.

Další ocenění pedagogové z Lípy

Ocenění převzalo jedenáct pedagogů.

Jana Němcová, ZŠ Školní
Svým přístupem a nadšením dokáže žáky nadchnout pro ochranu přírody a také pro její výzkum. Svým žákům se věnuje nejen ve škole, ale vede i kroužky, v nichž se děti seznamují s přírodou a její ochranou. Geologický kroužek pod jejím vedením získal v loňském roce ocenění jako jeden z nejlepších v republice.

Jana Kalivodová, ZŠ Dr. M. Tyrše
Významně se podílí na různých akcích školy, např. na školní akademii, rozloučení žáků 9. tříd se školou a dalších akcích. Mezi žáky a pedagogy je oblíbená pro svou pozitivní a veselou povahu. Významnou měrou se zasloužila o vybavení a znovuotevření školní knihovny.

Pavla Szabová, ZŠ Partyzánská
Do každé vyučovací hodiny vkládá paní učitelka nejen profesní kompetence, ale především nezměrnou empatii k individualitě svých žáků. Její pedagogické schopnosti a takt pomáhají rozvíjet dětskou osobnost ve všech myslitelných aspektech. Její vyučování je zcela jasným důkazem, že škola je tu pro děti, nikoli děti pro školu.

Renáta Gajdošíková, MŠ Bratří Čapků
Po nástupu na MŠ Bratří Čapků se začala cíleně věnovat dětem s narušenou komunikační dovedností. Na základě depisáže a odborně vedené diagnostiky zajišťuje včasnou logopedickou podporu. Organizuje zdravotní přehlídku „Chraň si své zdravé tělo" pro ostatní MŠ ve městě, spolupracuje s Ligou proti rakovině, organizuje sbírku Víčka pro Jiříčka ve školce a sběr papíru.

Dagmar Fojtíková, ZŠ a MŠ Jižní
Po celou dobu její pedagogické činnosti se dětem věnovala s neobyčejnou láskou a empatií a děti ji za to milovaly. Mnoho let řídila dětský sbor a vedla děti k lásce k hudbě a zpěvu i organizovala pravidelné školičky v přírodě.

Zdeňka Sudová, ZŠ Pátova
Je osobností respektovanou dětmi, jejich rodiči i ostatními členy pedagogického sboru. Na škole se stala hlavní propagátorkou využívání IT technologií ve výuce. Ze svých žáků se snaží vychovávat mladé osobnosti, které mají svůj názor a umí ho obhájit.

Gabriela Fišarová, ZŠ 28. října
Své žáky svědomitě připravuje na vědomostní, recitační a řečnické soutěže i na olympiády z českého jazyka a dějepisu. Při výuce pracovních činností se snaží formovat vztah k práci, ale i odpovědnosti za její kvalitu. Největším jejím „dítětem" je školní časopis „hrupka".

Věra Kolářová, ZŠ, PŠ a MŠ Moskevská
Posledních 8 let pracovala nejen jako učitelka základní školy praktické, ale zároveň jako výchovná a kariérní poradkyně pro žáky školy. Aktivně se věnovala i mimoškolní činnosti, několikrát žáci pod jejím vedením získali 1. místa v soutěži Romano suno v literární oblasti. Při své pedagogické dráze vždy vedla žáky k toleranci, pracovitosti a důležitosti profesního uplatnění.

Vojtěch Šemínský, ZUŠ Česká Lípa
Pan učitel věnuje mnoho svého času nad rámec pracovních povinností svým žákům. Jeho žáci vycítí, že jim dává víc, než má v popisu práce, a odvděčují se mu obětavostí a skvělými výkony. Přímým důsledkem jeho činnosti je soubor bicích nástrojů Hluchá parta!, který je častým účinkujícím na mnoha kulturních akcích.

Monika Dvorská, ZŠ a MŠ Jižní
Příkladně pracuje s žáky vyžadujícími individuální a mimořádnou péči. Organizuje mimovýukové akce zaměřené na humanitární pomoc, ale i pomoc ostatním živým tvorům. Vede již tři skupiny mažoretek a roztleskávaček.

Autor: Jiří Jelínek

24.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení