Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Personální audit provedou také na radnici v Novém Boru

Česká Lípa, Nový Bor - V České Lípě ušetří přes dvacet úředníků a téměř šest milionů korun

2.8.2008 9
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Snižování počtu zaměstnanců Městského úřadu v České Lípě probíhá podle výsledků a doporučení personálního auditu, který schválili zastupitelé již v loňském roce. První kroky začalo vedení radnice uvádět do praxe v dubnu letošního roku.

Některé odbory zrušili

„Většina organizačních změn se uskutečnila k 1. červenci letošního roku. Nejpodstatnější z nich spočívala ve zrušení technického odboru a odboru školství, kultury, sportu a cestovního ruchu,“ uvedla tisková mluvčí městského úřadu Kateřina Amrichová.
Činnosti zrušených odborů jsou převedeny do kompetencí stávajících a bylo také nově vytvořeno oddělení volnočasových aktivit a školství.
„Vznikl také odbor s názvem kancelář tajemníka MěÚ, kam jsou převedeny činnosti zajišťující služby spojené s chodem úřadu a výkonem samosprávy. Podstatné změny v rámci nového organizačního uspořádání jednotlivých odborů MěÚ spočívají také ve zrušení několika oddělení, vytvoření úseků, zejména v přímé podřízenosti vedoucích odborů, a sloučení některých oddělení,“ doplňuje mluvčí.

Přestěhují také kanceláře

Až do konce letních prázdnin budou probíhat změny, tedy stěhování některých kanceláří.
Například ve druhém patře budovy čp. 2 má již svoji kancelář nově vzniklé oddělení vnitřních věcí zajišťující rovněž inzerci Městských novin a další služby pro MěÚ, ale také ztráty a nálezy či vypravování pohřbu osamělých zesnulých.
Podobné změny chystají i v Novém Boru. Rada města již schválila poptávkové řízení na firmu, která personální audit provede. Ten je jedním z hlavních bodů koaliční dohody, kterou podepsali zastupitelé letos v červnu, kdy zvolili nové vedení města.

V Boru audit objednají

„Od doby, kdy byla ukončena činnost okresních úřadů a Nový Bor se stal pověřenou obcí třetího stupně, nikdo nedokázal jasně říct, kolik úředníků zejména na úseku státní správy by mělo na městském úřadu pracovat,“ zdůvodňuje místostarosta Nového Boru Stanislav Valdman, proč se nové vedení města pro personální audit rozhodlo.
„Jestliže audit prokáže, že může být úředníků méně, ušetříme na mzdách. Ale může tomu být i naopak,“ nevylučuje ani tuto možnost místostarosta.
Když byla ukončena činnost okresních úřadů, přešel výkon státní správy na obce. V okrese Česká Lípa se pověřenými obcemi třetího stupně stala města Česká Lípa a Nový Bor.
Na novoborském městském úřadu by měl být personální audit dokončený do 31. prosince letošního roku, a proto budou moci být doporučení vedoucí k co nejefektivnějšímu výkonu státní správy a samosprávy realizovaná až v příštím roce.
V České Lípě ubude po dokončení změn 22 pracovníků, takže konečný stav by měl být 207 úředníků. Úspora na mzdách má dosáhnout částky 5,7 milionů korun.

2.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení