Více než šest stovek lidí by si přálo, aby v České Lípě vzniklo více bezpečných, uklizených a upravených dětských hřišť či volnočasových areálů.

Vyplývá to z petice, kterou během necelých dvou měsíců podepsalo 593 obyvatel města Česká Lípa a dalších 35 lidí, kteří do největšího města regionu denně míří za prací, zábavou či nákupy.

„Myslím si, že podpisů není málo. Jde o hlas občanů města, který by měl být slyšet a také by měl být nějakým způsobem vyslyšen. Při sběru podpisů jsem se prakticky nesetkal s názorem, že by byl stav dětských hřišť ve městě odpovídající tomu, jak by měl v okresním městě vypadat," říká autor petice Jan Vavříček z České Lípy.

Bahno na nezpevněné zemi a zadrhávání nohou o vyčnívající kovové části posilovacího stroje příliš nepřesvědčily o dokonalosti hřiště redakci Deníku, která včera některé atrakce otestovala. Bahno na nezpevněné zemi a zadrhávání nohou o vyčnívající kovové části posilovacího stroje příliš nepřesvědčily o dokonalosti hřiště redakci Deníku, která včera některé atrakce otestovala. Podle autora petice hrozí dětem také nebezpečí na posilovacích strojích. Atrakce pro děti a dospělé by podle něj měly být oddělené.

Dokument leží na českolipské radnici od středy. Podle místostarosty města Česká Lípa Juraje Ranince je výstavba dětských hřišť jednou z priorit města. „Nedávno vzniklo nové hřiště v městském parku i workoutové hřiště. Další plánujeme budovat i v příštím roce," řekl Deníku českolipský místostarosta s tím, že v problematice dětských hřišť nevidí žádný problém.

Autor petice vznik nových hřišť chválí, přesto podle něj nejsou dostatečně upravená a v neposlední řadě ani bezpečná.

„Třeba v městském parku jsou smíchané dětské atrakce s posilovacími stroji pro dospělé. Podle mě by hřiště mělo být také oplocené, aby se zabránilo vstupu psů, normální navíc je, aby byla zem na hřištích zpevněná, například vysypaná štěrkem. Tady jsou akorát drny," upozorňuje Vavříček. Petice za více moderních hřišť v České Lípě i nadále pokračuje.