Přípravy už jsou v plném proudu. Dirigent sboru Jiří Štrobl piluje s dětmi písničky, na technickém zabezpečení a výtvarné podobě scény se podílí řada dobrovolníků. Jako sólisté vystoupí Šárka Neprašová, Vlastimil Šitta a Vítek Svoboda, doprovodí je také sbor dospělých zpěváků či David Konrád, bubeník novoborské skupiny Optimik 2.

Hubert Bittman se netají tím, že projekt je velmi náročný a vyžaduje velké nasazení. Dodává ale, že „konstelace hvězd je příznivá“, neboť ho podpořila Nadace ČEZ, což mu dalo rozhodující impulz.

DĚTI JSOU NADŠENÉ

Základem produkce jsou nahrávky podkladové hudby. Vznikaly částečně u nás a částečně v Německu. Podařilo se dokonce získat světovou hvězdu, saxofonistu Boba Mintzera, což označuje Hubert Bittman za malý zázrak. Ještě víc ho ale těší spolupráce s novoborským souborem, zejména pak s jeho půvabnou dětskou částí, zvanou Písklata. „Když vidíte, jak se dětem ty písničky líbí, doslova vás to nabije“, dodává.

Osvědčená je také spolupráce s autorem textů a scénáře Danielem Rausem. „Máme za sebou úspěšný projekt pěti audioknih Biblické poezie, od počátku jsme tudíž věděli, že dohromady budeme dobře fungovat,“ uvádí Hubert Bittman.

UCELENÝ PŘÍBĚH

V současné chvíli je hotová „miniverze“ muzikálu, která bude předvedena pod názvem Vánoční hvězda. Scénář se podařilo upravit tak, aby i v takto omezené podobě vznikl ucelený příběh. Už nyní je jasné, že Vánoční hvězda, která zazní v rámci čtvrtého adventního koncertu 17. prosince v Městském divadle Nový Bor, bude velkou událostí.