O uplynulém víkendu proběhl 11. ročník Velké ceny Slávie Praha v plavání, tentokrát poprvé na otevřeném padesátimetrovém bazénu za účasti plavců z celkově 13 plaveckých oddílů celé ČR (Praha, Brno, Č. Budějovice, Tábor, K. Vary, M. Boleslav, Beroun, Svitavy, Liberec a Č. Lípa).
Tým Plaveckého klubu Česká Lípa startoval ve složení: Petr Jech, Jiří Tauš, Veronika Kuzněcová, Jitka Spurná, Barbora Szabová a Adéla Zelenková.
Ve velice proměnlivém počasí, kdy chvíli svítilo slunce nebo pršelo a foukal silný vítr, byly proměnlivé i jednotlivé výkony, když některé byly velice solidní v podobě nových osobních rekordů a naopak jiné zase mohly být i lepší. Závod byl soutěží jednotlivců a každý musel startovat ve čtyřech stometrových závodech všemi plaveckými způsoby – znak, prsa, motýlek a kraul. Na základě součtu všech dosažených výkonů postupovalo v pořadí prvních osm plavců s nejnižším součtem časů do finálové rozplavby na 200 m polohový závod. Toto se sice nepodařilo ani jednomu z Českolipských, ale přesto k osmičce finalistů měla nejblíže celkově desátá B. Szabová a jedenáctý J. Tauš.
Ostatní čtyři se umístili na 12. (A. Zelenková), 14. (J. Spurná) a 16. místě (P. Jech a V. Kuzněcová).
V jednotlivých startech se nejvýše umístila na 5. místě J. Spurná (100 Z), na 8. místě J. Tauš (100 M) a V. Kuzněcová (100 VZ), na 10. místě B. Szabová (100 Z a 100 M) a také J. Tauš (100 Z).
Zbývající dva květnové víkendy absolvují českolipští plavci ještě tři závody, a to příští víkend na VC Chomutova, která je zároveň dalším kolem ČP v plavání, a souběžně proběhne i Oblastní přebor mladšího žactva v Litoměřicích, který je zároveň jedinou nominací na Pohár ČR deseti a jedenáctiletých. Poslední květnový víkend pak proběhne stejné klání pro starší kategorie v Roudnici n. L