Specialista na plicní choroby, lékař Martin Hadrava, začal pomáhat pacientům ve zcela nové ordinaci s mnoha unikátními přístroji na třídě Generála Svobody v centru Nového Boru. Lidé ji snadnou najdou a dokonce u ní bez problémů zaparkují.

Proč jste se rozhodl umístit svou ambulanci právě do Nového Boru?
Po dvaceti letech primariátu jsem cítil, že potřebuji změnu a na Českolipsku je obecný nedostatek plicních ambulantních lékařů. Funguje jen plicní ambulance při Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, kterou skvěle vede primářka Magdalena Popelková, která mimo jiné erudovaně zajišťuje dohled nad TBC v okrese.

V Boru není žádné jiné podobné zařízení?
V Novém Boru byla kdysi všeobecná plicní ambulance, v bývalé nemocnici, ale to bylo v době, kdy byla více rozšířená tuberkulóza. Pro Bor jsem se rozhodl proto, že je geografickým centrem poloviny okresu Česká Lípa, s přirozenou spádovostí od Cvikova po Kamenický Šenov, a posílají sem pacienty z České Kamenice.

Automaty. Ilustrační foto.
V České Lípě mají po třech letech novou vyhlášku o hazardu

Po relativně krátkém období jste změnil adresu…
Ano, v roce 2016 jsem ordinaci otevřel, po přebudování sklářského ateliéru u novoborského náměstí, brzy se ukázalo místo jako nevyhovující, jednak kvůli nedostatku prostoru, nemožnosti parkování pro pacienty, což zejména omezovalo tělesně postižené pacienty. Takže jsme se začali poohlížet po nových prostorách. Ale jediné co bylo s ideální polohou, byla tato budova, v minulosti herna a také prodejna bot. Dům jsme rok připravovali. Ordinace je otevřena od začátku února s tím, že výhodou je parkování pro pacienty, zázemí pro tělesně postižené, pro personál a je vybavena nejmodernějšími přístroji na funkční vyšetření plic.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v Týdeníku Českolipsko, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase ve středu.