V Dubé na Českolipsku se v posledních dnech zdržovala pohřešovaná šestnáctiletá Jaroslava Nováková ze Slovenska, po které tamní policie pátrá od 27. září.

Několik dní před tím dívka odešla ze svého domova v obci Brekov v okrese Humenné ve Slovenské republice. K tomu ji pravděpodobně vedla touha po dobrodružství a svobodě.

„Přijali jsme od slovenské policie žádost o pomoc při pátrání po pohřešované a obracíme se s ní také na veřejnost. Veškeré informace o pohybu dívky přijme každá služebna Policie ČR nebo známá linka 158,“ říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Jaroslava Nováková je vysoká 170 až 175 centimetrů, štíhlé postavy. Má kulatý obličej, hnědé oči a hnědočerné, vlnité, dlouhé vlasy.

Mladík se rodině neozval čtrnáct dní

Od poloviny října nemá otec devatenáctiletého Jana Hudce z Mimoně o svém synovi žádné zprávy a se žádostí o pomoc při vypátrání mladíka se obrátil na policisty.

Pohřešovaný Jan Hudec.

Pohřešovaný odešel z domova neznámo kam 13. října. Za důvodem jeho odchodu by mohly stát jeho nedobré studijní výsledky. Jan Hudec je vysoký 175 až 180 cm, štíhlé postavy. Má hnědé oči a hnědočerné, krátké vlasy, česané na pěšinku uprostřed. V současné době zřejmě nosí knírek a bradku.

Při odchodu z domova měl na sobě tmavomodrou bundu, která má na zádech nápis PUMA. Dále byl oblečen do světlemodrých riflí a na hlavě měl bílou kšiltovku.

Veškeré informace o pohybu pohřešovaného mladíka přijme každá služebna Policie ČR nebo známá linka 158.