V cele skončil zloděj kol a dodávky, kterého policisté zadrželi v neděli ve Starých Splavech. Policisté po něm začali pátrat poté, co jim rekreant oznámil krádež tří elektrokol z hotelu u Máchova jezera. Poblíž hotelu spatřil majitel muže na kole, které se nápadně podobalo tomu jeho. „Proto se šel podívat do místnosti, kde kola uzamkl. Zjistil, že někdo vylomil zámek a kola v hodnotě 251 tisíc korun jsou pryč,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Policejní hlídka proto vyrazila do ulic Starých Splavů a zanedlouho si všimla dodávky renault, které se pohybovalo nedaleko místa činu. Prohlídka vozu potvrdila, že muži zákona svou pozornost zaměřili správně. V autě našli dvě z ukradených elektrických kol. „Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na policejní služebnu. Vyšetřování dále ukázalo, že má na svědomí nejen oznámenou krádež tří jízdních kol, ale také krádež dalšího kola na jiném místě ve Starých Splavech, a že navíc odcizil i vozidlo, které řídil,“ řekla Baláková.

Zadržený muž nekradl poprvé, za předchozí skutky strávil ve vězení více než dva a půl roku a na svobodě byl teprve od letošního května. V pondělí si vyslechl obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci a státní zástupce jej poslal do vazby. „O podnětu vazebního stíhání rozhodne během úterý Okresní soud v České Lípě. Důvodem je obava, že by na svobodě v majetkové trestné činnosti pokračoval,“ dodala policejní mluvčí.