Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po kulturáku by k zemi měly jít další objekty po ruské armádě

Ralsko - Celkem 179 rozpadlých budov, pozůstatky po pobytu sovětských vojáků, má Liberecký kraj v bývalém vojenském prostoru Ralsko, dvaadvacet z nich jsou nebezpečné ruiny.

17.12.2016
SDÍLEJ:

Všechny objekty po sovětské armádě jsou v dezolátním stavu, zejména dva bývalé štáby, které se nacházejí v blízkosti centra Ploužnice, jsou pro okolí velice nebezpečné. Foto: KÚ LK

Tento týden končí demolice někdejšího kulturního domu v Ploužnici. K zemi šel kompletně celý trojlodní objekt se dvěma podlažími s kinosálem. Práce stály téměř dva a půl milionu korun.

„Další peníze musíme hledat na demolici obou bývalých štábů, na které má Krajská správa silnic, správce areálu, už připravené demoliční výměry. V tomto území nás čeká hodně práce, je potřeba k němu přistoupit systematicky, aby celkové řešení přispělo k jeho rozvoji. V budoucnu by prostor mohl plnit několik účelů, a to jak turistický, tak třeba rozvojový ve vztahu k jiným podnikatelským záměrům," říká statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, která ve čtvrtek projela většinu území o rozloze 250 kilometrů čtverečních.

Zajímala se o technický stav krajských objektů a majetkové vztahy. Prohlédla si také budovu bývalé tělocvičny, betonové bunkry, okolí rybníků i letiště v Hradčanech. Okolo něj se nachází 42 hangárů, tzv. úlů. Všechny objekty v prostoru jsou od předání armády do vlastnictví státu bez zajištění a ostrahy. Jsou zarostlé náletovou zelení, některé jsou zasypány demolicí sutin, protože byly rozebrány a vykrádány. Na několika místech jsou černé skládky odpadů a starých pneumatik. Neméně poškozená je další část vojenského výcvikového prostoru – Svébořice, kde se nacházela střelnice.

„Na cestu Ralskem jsem se vydala, protože chci mít ucelený přehled o území. Zajímalo mě, v jakém stavu jsou naše objekty, a chtěla jsem si ujasnit majetkové vztahy. Některé pozemky patří vojenským lesům a statkům, další městu Ralsko, ale většina je Libereckého kraje. Všechny objekty jsou v dezolátním stavu a zejména dva bývalé štáby, které se nacházejí v blízkosti centra Ploužnice, jsou pro okolí velice nebezpečné. I přestože máme všechny budovy označené, že je do nich vstup zakázán, najdou se tací, kteří varování přehlížejí. Neuvědomují si, že hrozí jejich zřícení," dodává Jitka Volfová.

Na několika místech jsou černé skládky odpadů a starých pneumatik.

Statutární náměstkyně hejtmana si prohlédla majetek kraje v Ralsku.

Autor: Redakce

17.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení