„Chtěli jsme s přítelkyní vyrazit na Máchovo jezero pod stan, protože k moři se dostaneme asi až v říjnu. Už ale několikátý týden marně čekáme, až bude počasí alespoň trochu stabilnější. O víkendu, když mám volno, je pokaždé hnusně, a tak pořád čekáme a víceméně jsme připraveni okamžitě vyjet, až bude konečně hezky,“ svěřil se Radek Matoušek z Nového Boru.

Celoroční teplo

Právě v sauně je teplo na vyžádání doslova celoročně a někdy právě takové ohřátí může být ten pravý lék na zlepšení nálady v ošklivém počasí. Českolipská finská sauna je přes léto nekompromisně uzavřená, ale například v Novém Boru ve Squashrelaxu jede sauna dennodenně.

„U nás je sauna vždy připravená. Stačí zavolat a objednat se. Díky počasí posledních dnů je sauna hodně přeplněná a někdy je těžké se vůbec vejít. Nejvíce vytížené časy jsou mezi pátou a šestou hodinou,“ vysvětlila Helena Kotlíková, majitelka sportovního centra Squash relax. Patří k němu i bowling a i tam je teď doslova narváno v přibližně stejných hodinách.

Co ale asi většinou navštívíme v případě ošklivého počasí, je bazén, a to nejlépe s tobogánem pro děti a pro rodiče minimálně s vířivkou. Koupit si vstup alespoň na tři hodiny a o zábavu je postaráno. Tohle je nejspíš názor asi většiny lidí nejen na Českolipsku, ale i těch, kteří jsou ubytovaní v nedalekých kempech, protože bazén v českolipském sportovním středisku doslova praská ve švech.

Přeplněné bazény

„Od prvního července jsme zaznamenali velký nárůst návštěvníků oproti běžným dnům. Už se nám dokonce i stalo, že jsme museli dole na vrátnici zavírat a pouštět lidi postupně kvůli kapacitní vytíženosti bazénu. Kapacita je ovlivněná počtem skříněk, kterých máme k dispozici sto šedesát,“ uvedl Ladislav Mizera, provozní pracovník Sportu Česká Lípa.

Dodal, že někdy si noví návštěvníci počkají i celkem dlouhou dobu, protože v tomhle psím počasí si lidé často kupují vstup i na tři hodiny.

Jste jedni z rodičů, kteří své děti vyslali na letní tábor a teď neustále přemýšlíte, co asi na táboře dělají?

Nezoufejte, dnes jsou i ty nejobyčejnější tábory připravené doslova téměř na všechno. Například Letní dětský tábor na Polevsku je toho důkazem. Pro děti tu mají k dispozici velký stan o rozměrech deset krát dvanáct metrů, který je krytý ze všech stran, takže dovnitř se voda těžko dostane. Ve stanu mají dokonce i počítač a karaoke, takže nuda rozhodně není na místě.

„S dětmi hrajeme hry tak zvaně do špatného počasí, takže různé společenské hry nebo také pořádáme karetní turnaje a v neposlední řadě turnaje ve stolním tenise nebo stolním fotbálku, přičemž na všechny tyto aktivity máme ve stanu místo,“ vyvrátil možné obavy Petr Mareš, hlavní vedoucí a zároveň provozovatel dětského tábora na Polevsku.

Adéla Vachtová