Že není obyvatelům Českolipska lhostejný život lidí s rakovinou prsu, dokázali pořadatelé i účastníci nedělního Avon pochodu ve Cvikově.

„Je to jediný pochod v celém Libereckém kraji, jsem ráda, že i v tak malém městě, jako je Cvikov, se daří tato tradice udržet," uvádí Andrea Formánková. organizátorka Cvikovského pochodu.

Na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu vyrazily desítky lidí již popáté na pochod Cvikovem. „Zapsaných účastníků bylo dvě stě padesát, ale zapisovali jsme jen chodce od deseti let výše. Zúčastnily se nejen ženy, ale přišli také muži a děti, nejstarším účastníkem byl pětasedmdesátiletý muž," dodává Formánková.

Pochod startoval na Náměstí Osvobození. Cílem pochodu pak byl areál Pivovaru Cvikov. Tady nechyběl stánek, kde si mohli účastníci zakoupit některé předměty na podporu boje proti rakovině prsu. Vybraná částka poputuje na na fond Zdravá prsa.

V cíli si děti mohly od hostesek nechat namalovat obrázek na obličej a malým parádnicím nalakovaly nehty. Krátce po 16. hodině došlo k slavnostnímu vypuštění balonků. Jako doprovodný program hrála dívčí kapela By the way.

Koho mrzí, že Cvikovský Avon pochod prošvihl, může se ho zúčasnit v neděli 5. června v sousedním Děčíně, kde se půjde již podruhé. Více informací naleznou zájemci na www.zdravaprsa.cz