Sedm občanů převzalo z rukou českolipské starostky Romany Žatecké ocenění Poděkování starostky.

„Jsou to všechno výrazné osobnosti, které se významně zapisují do činnosti města a jejich okolí cítilo potřebu jim za to poděkovat, proto je navrhlo a já jsem sedm z nich vybrala. Vždy je to těžké rozhodování, každý rok mám před sebou řadu lidských příběhů a nějak je poměřit mezi sebou a vybrat, je složité. Poděkovat si zaslouží úplně všichni nominovaní, za to, že v našem městě nejen žijí, ale žijí i pro něj a pro nás, své spoluobčany,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Ocenění „Poděkování starostky“ získali:

Josef Vápeník – bývalý kapitán fotbalového mužstva a trenér českolipské Vagónky
Helena Holanová – vedoucí sociální služby Domov pro seniory města Česká Lípa a dlouholetá dobrovolná hasička
Miloš Volek – IN MEMORIAM – uznávaný lékař, chirurg a operatér českolipské nemocnice
Dita Krčmářová – členka Divadelního klubu Jirásek a jedna z hlavních organizátorů Českolipského divadelního podzimu
Eva Navrátilová – klavíristka, která svůj profesní život zasvětila hudební výchově na uměleckých školách v České Lípě a v Jablonném v Podj., kde působila i jako ředitelka 
Jakub Krofián – majitel a zakladatel společnosti Krofián CZ v České Lípě
Libuše Muchlová – učitelka Mateřské školy na Špičáku

Do nominace pro rok 2018 byli dále zařazeni:

Marie Truncová – bývalá pedagožka, nyní kazatelka Československé církve husitské v českolipském kostele Mistra Jana Husa; Big Band CL – swingový orchestr pod taktovkou Josefa Pelze; Eva Matoušková – ředitelka Soukromé podnikatelské střední školy Česká Lípa; Karel Jindra – činovník Českého klubu turistů Česká Lípa; FESTOOL – zabývající se výrobou elektrického ručního nářadí několika značek.

Zvláštní ocenění bylo uděleno: 

Jiří Kratochvíl – profesí informatik, který svůj volný čas věnuje bádání a propagování regionální historie a českolipského kulturního dědictví.