Přispět svými názory a nápady mohou i obyvatelé Nového Boru prostřednictvím veřejné ankety. Její výsledky budou zapracované do architektonické studie. Ta bude zahrnovat Tyršovo náměstí, ulici B. Egermanna v úseku od kruhového objezdu po křižovatku s ulicí Gen. Svobody a ulici Liberecká od kruhového objezdu po Vančurovu ulici. 

„Jedná se o velmi frekventované a významné veřejné prostranství, a proto považujeme za správné, když se bude o jeho úpravách a o chystané studii veřejně diskutovat,“ říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Studii za 180 tisíc korun vypracují architekti ze City Upgrade, s,r.o., kteří se specializují na urbanismus a architekturu obcí a měst. Zahrnovat bude Tyršovo náměstí, ulici B. Egermanna v úseku od kruhového objezdu po křižovatku s ul. Gen. Svobody a ulici Liberecká od kruhového objezdu po Vančurovu ulici.

Současným majitelem továrny v průmyslové čtvrti Dubice je od roku 1998 kanadský koncern Bombardier, pro jehož železniční divizi v současnosti závod vyrábí zjednodušeně řečeno korpusy budoucích vlaků.
Českolipské vlaky slaví sto let. Výroba jede dál

Její součástí je veřejná anketa, jejímž cílem je zjistit, jak si obyvatelé představují svoje město, kde vidí jeho problémy a kam by mělo směřovat. Vedle toho jsou zde pak konkrétní dotazy na využití Tyršova náměstí a jeho okolí.  

Anketní list si lze stáhnout na webu města a vyplněný jej odevzdat na podatelně městského úřadu na nám. Míru. Zde budou rovněž anketní listy k dispozici. Anketu lze také vyplnit elektronicky na webové adrese www.novy-bor.cityupgrade.cz. Termín ukončení ankety a odevzdání vyplněných otázek na podatelně je 30. června 2018.