Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podpoří trojici přírodovědných oborů

Liberec - Zkvalitnit výuku přírodovědných oborů ve školách si vzal za cíl projekt Centra vzdělanosti Libereckého kraje nazvaný Trojlístek. Jméno nebylo vybráno náhodně, symbolizuje přírodopis, fyziku a chemii.

26.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Gerhard

„Cílem projektu je zvýšení kvality počátečního vzdělávání jedenáctiletých až patnáctiletých žáků v přírodovědných předmětech. Konkrétně se jedná o posílení praktické a laboratorní výuky, která je v současnosti i s ohledem na řadu objektivních důvodů, například přísné bezpečnostní normy, nedostatečná. Dalším cílem je prohloubit zájem žákyň a žáků o přírodovědné předměty. Jde o poměrně rozsáhlý projekt, jak z hlediska nákladů, tak i působnosti,“ uvedl Martin Ditrich, ředitel Centra vzdělanosti Libereckého kraje.

Celková výše nákladů na projekt je téměř 12,7 milionu korun a aktivity budou probíhat v Ústeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském a Jihočeském kraji.

Metodika projektu má být pilotně otestována v rámci diskuzních školení s aprobovanými učiteli a v reálné výuce na 20 základních školách a osmiletých gymnáziích. Žákyním a žákům budou představeny vědecké osobnosti, které mimo své vědecké pracovní nasazení mají i své koníčky, rodiny a sny.

„Celkem bude v práci s metodikami proškoleno 400 učitelů a s kouzlem bádání seznámeno cca 6 000 žákyň a žáků. Jako informační a diskusní platforma bude vytvořen portál „Čtyřlístek“ později se počítá také se zeměpisem. Jako názorný doplněk všech tří metodik budou vytvořeny tři dvacetiminutové filmové dokumenty,“ doplnil Ditrich.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Mimo Centrum vzdělanosti Libereckého kraje, které je řídící organizací, se na projektu podílí čtyři partneři. Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání, o.p.s., České Budějovice, Asociace institucí a odborníků transferu znalostí, o.s., Praha, Institut rozvoje evropských regionů, o.p.s., Pardubice a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Praha.

Autor: Tomáš Lánský

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení