Ke koupi nabízí část svého unikátního secesního domu v Arbesově ulici v České Lípě.

Informace o prodeji přinesla TV Nova. Podle ní bývalý šéf policie prodává část nemovitosti za 2 miliony a 650 tisíc korun včetně luxusního starožitného nábytku. Českolipský deník se pokusil Dvořáka kontaktovat, v pondělí odpoledne byl ve svém domě, ale s novináři se bavit odmítl.

Luxusní byt už kupce zřejmě má

Prodej části domu měl probíhat přes realitní kancelář. Ta už v přízemním bytě, jenž Dvořák právě prodává, zorganizovala prohlídku. Kupec se už pravděpodobně našel, inzerát, který realitka zveřejnila, byl už v pondělí dopoledne stažený.

V části domu se podle televizní reportáže nachází luxusní nábytek, mimo jiné starožitné židle z období biedermeieru či novodobá replika luxusního starožitného stolu, jehož cena i tak přesahuje sto tisíc korun. Na domě jsou také malby na skle, napodobující motivy od Afonse Muchy.

Scházelo se tam Občanské forum

Dům Miroslava Dvořáka patří mezi architektonicky nejzajímavější domy v České Lípě. „Velkou hodnotu má celá horní část Arbesovy ulice, a to jako urbanistický celek,“ uvedl Ladislav Smejkal, historik Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. „Vznikl ve velmi krátké době na počátku 20. století z iniciativy stavebního družstva zaměstnanců soudu a věznice, kteří se tu chtěli usadit.“

Dům Miroslava Dvořáka má zajímavou souvislost i s novodobou historií České Lípy. Na podzim roku 1989 se tu scházelo českolipské Občanské fórum.

Bývalý šéf policie Dvořák byl nepravomocně odsouzen za za přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, porušování služebních povinností a podvod.

Dům v Arbesově ulici, jehož část teď prodává, hrál při soudním procesu také svou roli.

Obžaloba ho totiž vinila z toho, že pracovníky údržby z okresního ředitelství policie v Liberci využíval právě při stavebních pracích na domě v Arbesově ulici. U soudu to potvrdil jeden ze zaměstnanců údržby, který u Dvořáků v České Lípě dvakrát pokládal podlahu. Proti rozhodnutí soudu se bývalý elitní policista odvolal.

Michael Polák