Služba kriminální policie a vyšetřování v České Lípě vyhlašuje pátrání po pohřešovaném 63letém Jiřím Chaloupkovi z Litoměřic. Jmenovaný odejel 23. července 2007 z místa svého bydliště vlakem na houby do obce Blíževedly. V obvyklý čas se ale domů nevrátil a dosud o sobě nikomu nepodal žádnou zprávu. Policisté okresu Česká Lípa a Litoměřice provedli rozsáhlou pátrací akci v širším okolí Žandovska s využitím vrtulníku i služebních psů, bohužel dosud pohřešovaného houbaře nevypátrali.
Jiří Chaloupka je 180 cm vysoký, středně silné postavy. Má hnědé oči a bílé, krátké, rovné vlasy. Při odchodu z domova byl hladce oholen. Oblečen byl do maskáčových kalhot, zelenohnědé vesty a černé košile s dlouhým rukávem. Na nohou měl kotníčkové boty. Na předloktí levé ruky má vytetován padák s nápisem Chrudim.
Pokud někdo Jiřího Chaloupku 23. července nebo následující dny v okolí Blíževedel potkal, nechť laskavě neprodleně kontaktuje kteroukoliv služebnu Policie ČR nebo známou linku 158. Každá informace vedoucí k jeho brzkému vypátrání je pro jeho zdraví i život velice cenná.