Pohřešovaná Sára Bendiková odešla v sobotu 20. února v 16 hodin se svou rok a půl starou dcerou ze svého trvalého bydliště v Mimoni. Dosud se nevrátily ani o sobě nepodaly žádnou zprávu. Že se sedmnáctiletá matka ztratila, oznámila policii v pondělí 22. února její sestra. 

"Nezletilá dcera Emílie Bendiková má být ve výhradní péči své babičky. Při odchodu pohřešovaná Sára Bendiková pouze poprosila, aby jí matka půjčila telefon, aby si mohla poslat sms. Její matka jí tedy telefon půjčila a od té doby dceru ani vnučku neviděla. U sebe při odchodu měla pouze půjčený telefon a kočárek se svojí nezletilou dcerou," uvedli policisté s tím, že žena u sebe patrně nemá žádnou finanční hotovost. 

Ilustrační foto
Českolipský soud zkoumal, proč střela z kulovnice trefila během honu lovce

Mladou maminku pohřešovali už v minulosti, podle policie už z domova utekla. Zatím nic nenapovídá tomu, že by nyní měla být v ohrožení života či zdraví. 

Pohřešovaná Sára Bendiková je vysoká asi 160 až 165 centimetrů, zdánlivého věku 16 až 18 let. Má hubenou postavu, černé dlouhé vlasy a hnědé oči. V době odchodu měla na sobě tmavou vestu, pod ní tmavou mikinu, tmavé legíny, pletenou zimní čelenku. Pohřešovaná dcera Emílie Bendiková měla naposledy na sobě kytičkovanou modro-růžovou bundu s bílým kožíškem kolem límce kapuce a červený kulich.

Kočárek je čtyřkolový s v šedo-hnědé kombinaci, ve středu je světle žluté až béžové látkové barvy, odkládací spodní část na věci je hnědo béžové látkové barvy.

"Veškeré prověrky v rodině, u známých, kamarádů, v nemocnicích, na nádražích a na dalších místech možného výskytu, byly zatím neúspěšné," konstatovali policisté s tím, že pokud někdo ví, kde se tato žena se svým dítětem nyní zdržuje, má neprodleně kontaktovat tísňovou linku 158 nebo přímo policisty na kterékoliv policejní služebně.