Na bezpečnost a chování účastníků tohoto srazu dohlížela v průběhu celého víkendu policie. „Nevím, kde policisté byli. Tady jsem je neviděl,“ pronesl jeden z účastníků akce. Policie ale předložila důkaz, že na místě skutečně byla.
Do akce se zapojila jak republiková a dopravní policie, tak také městští strážníci města Ralsko. „Zaznamenali jsme 87 přestupků a 71 z nich jsme na místě vyřešili blokovou pokutou. Našli se i řidiči, kteří usedli za volant i přes zákaz řízení,“ řekl velitel městských strážníků Oto Váradi.
„V průběhu celé akce jsme společně s městskými strážníky zkontrolovali celkem 162 osob a 152 vozidel,“ informoval Petr Rajt z Okresního ředitelství Policie ČR v České Lípě. Uložené blokové pokuty na místě zaplatilo celkem 66 řidičů. Policistům se podařilo nachytat jednoho opilého řidiče a také nalezli jednu osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání.
Odehrálo se také několik dopravních nehod, ovšem není prokázáno, že se jednalo o účastníky tuningového srazu. Akce se zúčastnilo zhruba deset tisíc lidí.
„Nezaznamenali jsme jakékoliv stížnosti ze strany občanů na chování účastníků srazu. Vše proběhlo v poklidu,“ dodal Petr Rajt.