Policisté procházeli kempy, pláže a také dělali dohled nad bezpečností přímo na vodní ploše. Návštěvníky kempů, rekreačních chat i návštěvníky pláží upozorňovali na zajištění majetku při pobytu u vody a také na bezpečnost při koupání. "Od policistek z oddělení tisku a prevence obdrželi informační letáčky s preventivními radami a také drobné dárky v podobě ochranných pouzder na mobilní telefony či peníze, náplasti a děti létající talíře k vodě," uvedla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Do akce policisté nasadili i svůj motorový člun, který používají při namátkových kontrolách, nebo pří pátrání na vodě. Policisté na jezeře také často řeší lezení na ostrůvky, na které se nesmí, protože jsou v místech chráněné krajinné oblasti. "Nechybějí ani oznámení, kdy lidé přecení své síly a doplavou právě do míst, odkud jim již nezbývají síly na cestu zpět. Ale někdy musí řešit i neukázněné rekreanty na šlapadlech, kteří bývají i pod vlivem alkoholu," dodala Šrýtrová.

V rekreačních areálech jsou policisté přivolávání převážně k drobným krádežím, a to krádežím mobilních telefonů, peněz či jízdních kol na plážích i v kempech.

Medaili Aloise Štorcha převzal Břeněk Henke, předseda českolipské jednoty Československé obce legionářské.
FOTO: Radnice v Lípě ocenila legionáře. Na vzniku medaile se podílelo město