Novými posilami nemocničního personálu se stalo šest členů Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, Miloš Veselý, Tomáš Tomčiak, Marek Šindelář, Jan Hataš, Tomáš Šnýdl a Ondřej Drbohlav. Ve středu 11. listopadu policisté absolvovali vstupní zdravotnické proškolení a první dva hned nastoupili na dvanáctihodinovou směnu.

„Zdravotníci nám vysvětlili a hlavně názorně předvedli, jak máme postupovat při oblékání a svlékání ochranného obleku. Sestřičky nám řekly, že nejvíc ocení naši pomoc s polohováním pacientů, které je fyzicky hodně vyčerpává," přiblížil první ráno Miloš Veselý.

S jejich výpomocí nemocnice počítá v několika následujících týdnech. Jak dlouho budou policisté na covidových jednotkách působit, bude záviset na vývoji situace. „Na základě dohody o výpomoci ve zdravotnickém zařízení budou sloužit ve 12 hodinových směnách v pracovní dny i o víkendech. Pro zdravotníky představují policisté výraznou pomoc,“ uvedla mluvčí českolipské nemocnice Kateřina Amrichová.

Většina policistů, kteří posílí nemocniční zdravotnický personál, už má z minulosti za sebou zdravotnický kurz pro potřeby výkonu služby u policie. Mnohému se samozřejmě budou muset ještě naučit, ale do toho s tímto vědomím šli a jsou připraveni pomáhat, jak nejlépe dovedou.

„Jejich rozhodnutí pomáhat zdravotnímu personálu s vážně nemocnými pacienty si velmi vážím. Vím, že naši policisté budou  pracovat jako pomocný personál na covidových jednotkách, a o to více jejich působení v nemocnici ctím, stejně tak jako ctím práci všech zdravotníků a dobrovolníků, kteří jsou v boji s covidem nasazeni do první linie," dodal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vladislav Husák.