Příjezd tisíců návštěvníků přispěje ke zpomalení dopravy a zvýšenému provozu na silnicích v samotném letovisku a jeho okolí. Jak k tomu uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková, v souvislosti s konáním tanečního festivalu Mácháč 2023 policisté přijali odpovídající bezpečnostní opatření.

„Našim cílem je předcházet trestné činnosti, udržet veřejný pořádek a zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu v průběhu akce. Na tom se budou podílet policisté českolipského územního odboru Policie ČR, policisté z Odboru služby pořádkové policie a z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a také pracovníci Celního úřadu v Liberci,“ upřesnila Ivana Baláková z Krajského ředitelství policie v Libereckém kraji.

Na událost se připravují rovněž strážníci Městské policie Doksy. „Spolupracujeme se státní policií. Zaměřovat se hodláme na hluk a klasicky budeme dohlížet na dopravu a veřejný pořádek ve městě. Když se ráno přesouvají někteří účastníci přes město, nezřídka působí kravál a problémy, protože jsou opilí nebo pod vlivem drog,“ komentoval nadcházející exponovanou službu strážník Josef Oplt.

Sobota 5. 8. 2023, Spanilá jízda US historických vozidel z II. světové války na nám. TGM v České Lípě
FOTO, VIDEO: Lípou projela stará americká auta z války. Nadchla diváky

Podle strážníků se organizační zajištění festivalu od svých počátků dostalo na dobrou úroveň a kolapsů a potíží je tak méně. „Festival má například již zajištěné parkování,“ podotkl Oplt.

Pořadatelé nejnavštěvovanější tuzemské akce elektronické hudby akce lákají na hvězdné obsazení účinkujících, na magické spojení přírody, taneční hudby a nádherné scenérie na břehu Máchova jezera s písčitou pláží. Zdůrazňují i fakt, že jsou jediným festivalem, který má hlavní stage umístěnou přímo na vodě.

Hlavními hvězdami letošního ročníku festivalu Mácháč 2023 budou dánský producent Kölsch, jeden z TOP producentů na taneční scéně, dýdžej a hitmaker R3HAB nebo Morten, který stojí za stylem označovaný jako future rave. Na pláž Klůček míří také jedna z nejžádanějších techno dýdžejek současnosti Anfisa Letyago, která zahraje v sobotu.