Jiří Pomeje měl v záloze dva velké projekty a zaměstnání, kterými chtěl dosáhnout návratu na výsluní. Ovšem ani jedna z nabídek mu prý nevyšla.
Karel Gott i město Česká Lípa už Pomejemu totiž řekli dost. Deníku to potvrdil místostarosta Jan Stejskal. „1. června bude slavnostně otevřen Sportareál a kulturní program si zajistíme sami, Jiří Pomeje se tohoto projektu účastnit nebude.“
A jak to vypadá s koncertní šňůrou Karla Gotta, kde měl Jiří Pomeje zajišťovat Mistrovo turné po celé republice? „Jirka je dobrej kluk, ale tohle ne…,“ sdělil zástupce agentury Goja František Janeček v pátečním Aha.
Všechny informace ale vyvrací Jiří Pomeje. Podle něj fámy šíří jen média. „Nikdy jsem neřekl, že zajišťuji celé turné Karla Gotta. Mám na starost jen pět koncertů a jeden z nich bude právě v České Lípě. Stejně tak budu organizovat kulturní program při otevření Sportareálu 1. června. Na všem se dohodnu se starostkou města na osobní schůzce, Iveta Bartošová i Karel Gott v České Lípě budou.“
Jiří Pomeje je přesvědčen, že právě on pozvedne kulturu na Českolipsku. Teď se cítí dotčen tím, že sklízí nevděk. „Jestli to tak půjde dál, vykašlu se na Českou Lípu a hotovo,“ říká Jiří Pomeje. Podle svých slov je přesvědčen o tom, že se vše vyjasní po osobní schůzce se starostkou Hanou Moudrou, kterou plánuje na příští týden. „Po této schůzce bude krátký briefing a já a paní starostka učiníme společné prohlášení,“ sdělil Deníku Jiří Pomeje. To potvrdila i Hana Moudrá s tím, že je ochotná vyslechnout programovou nabídku.
Otázkou také stále zůstává, proč nebyla založena nadace Andělská tvář. Nadace, která měla vzniknout z výtěžku vánočního koncertu, nakonec vůbec nevznikla.
Deníku se ale podařilo zjistit, že zakladatelka nadace Martina Vágnerová věnovala na rozjezd nadace i vánoční koncert sto šedesát tisíc korun. A nebyla sama. Koncert měl finanční podporu ještě nejméně čtyř velkých firem, jejichž jména má Deník k dispozici. Veřejně ale výši štědrého daru přiznat nechtějí.
Organizátoři koncertu navíc disponovali s výtěžkem vstupenek, kterých se prodalo minimálně tisíc. „Ten koncert jsem nepořádal já, ale agentura, takže já s tím nemám nic společného, zase ten Pomeje, co všechno rozkrade, že jo!“ rozčiloval s Jiří Pomeje do telefonu.
Zakladatelka nadace Martina Vágnerová už s tiskem komunikovat nechce. Co se tedy s výtěžkem koncertu, který měl být určen na charitativní účely stalo, není dosud jasné. Jisté je, že výtěžek a sponzorské dary měly být určeny na nákup přístroje do nemocnice a na založení nadace. To se ovšem dosud nestalo.
Jiří Pomeje také tvrdí, že se bude angažovat pro klub Luxor, který má být otevřen začátkem dubna. Kulturní program má prý už naplánovaný na půl roku, ale zveřejnit ho nemůže. Má totiž obavy, aby mu skvělý nápad někdo neukradl.